25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
My děti ze stanice ZOO 88%
51 39

My děti ze stanice ZOO

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Christiane Felscherinowová

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 19.4.2008

Tuto knihu by si podle mého názoru měl přečíst každý, rázem získá na drogy realističtější pohled.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 3.6.2008

Tak, rozhodně jedna z nejsugestiv­nějších výpovědí o drogové závislosti, na druhou stranu je to jen výpověď, takže třeba Burroughsovy knihy s podobnou tématikou jsou mi mnohem blíž. V nějakých těch 12–13 letech bych ale nebyl proti tomu, aby si to přečetli všichni :)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 20.7.2008

Kniha napsaná podle vyprávění Christiany, která ve svých třinácti letech začala brát drogy. Děj se odehrává v osmdesátých letech v Německu. Kniha o životě dětí, kteří podlehly drogám a kteří si na ně vydělávají i prostitucí.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 1.8.2008

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 13.8.2008

Wir Kinder vom Bahnhof Zoo

Knížku zpracovali Kai Herman a Horst Rieck podle zpovědi zachycené na magnetofonových páscích. Je to vlastně zpověď Christiane F. která vypráví o tom jak se dostala do Berlína s rodinou. Popisuje rozchod rodičů a následné se dostání k lehkým drogám, až k její závislosti na heroinu. Opravdu se jedná o autentický příběh. Kniha je psána jak z pohledu Christiany tak i z pohledu její matky a jiných osob, což dopomáhá k utvoření lepšího názoru na věci a různé souvislosti. A když otevřete knihu přímo uprostřed naleznete i fotky z tehdejší doby.Nejsem knižní kritik, ale musím uznat že knížka opravdu nemá chybu a rozhodnutí jí psát nespisovným jazykem a nezaobírat se přepisem do spisovné gramatiky, byl výborný nápad. Prostě jak to Christiane řekla takové to má a bez úprav.

Původně ovšem nebyla kniha. Původně vycházel text na pokračování pro časopis Stern a až později v roce 1978 byl vydán knižně. A pak to šlo už jako po másle v roce 1981 byla uvedena na trh ve filmové podobě ( dokonce byl oceněn na několika festivalech ). Mám ten film a musím říci radši si přečtěte knihu. On je film sice dobrá, ale některé dějové linky a scény jsou překrouceny k pohledu výchovnému. Zatím co kniha popisuje život Christiany a poukázání na lepší a horší stránky závislosti a života prostitutek. Tak film ukazuje jen to špatné a radikálně odsuzuje. Jinak film se adaptací už dalších nedočkal, zatím co nové vydání se na pultech obchodů objevují už poněkolikáté.

Související knihy

Edice