25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Obchodník se smrtí 63%
6 5

Obchodník se smrtí

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Hugh Laurie

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 15.1.2009

Už dlouho sem nepřečetla knihu za čtyři dny. Hugh Laurie je opravdu renesanční člověk, štěstí mít ho doma:) *„Po hodině se objevily směrovky na Brno, které napsané nevypadá dobře a vyslovené nikdy nezní správně, ale já jsem věděl, že tak daleko nejedeme.“*

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 29.1.2009

Jestli vám jméno Hugh Laurie nic neříká, pak nezoufejte. Jako spisovatele ho zná málokdo, ale možná ho budete znát jako představitele stále více populárního Dr. House. Hugh Laurie napsal chytrou detektivku se svým typickým britským humorem, která zaujme a pobaví. Některé hlášky vážně stojí za to =)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 15.7.2009

Thomas Lang je bývalý voják. Kdosi ho najme na vraždu a protože on zase tak zkažený není, odmítne. Jenomže věci se, jak to tak bývá, zamotají a zaplete se do situací, ve kterých jde o život.

Hned z kraje mě kniha nadchla. Humor přesně podle mého gusta a hodně akce. Sice po chvíli přišlo vystřízlivění a tolik věcí už mi až tak moc vtipných zase nepřišlo. A nejhorší byly jména. Nebylo jich tam moc ale vždy, když se nějaká postava z ničehonic zjevila na scéně, pěkně dlouho mi trvalo než sem přišel na to, kdo to vlastně je. Nicméně ke konci vše nabralo až neuvěřitelné obrátky a závěr jsem musel dočíst jedním dechem.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 12.5.2010

Npřekvapilo, nezklamalo. Laurieho jako herce zbožňuju, byla jsem zvědavá jaký bude jako spisovatel, raději jsem od knihy moc neočekávala, abych pak nelitovala a udělala jsem dobře. V ději jsem se chvílemi ztrácela, prostředí Česka mě taky moc nenadchlo, nemyslím si totiž, že je poutavé. Příběhu chybělo cosi na víc, něco, co vám přišpendlí knihu k ruce dokud ji nepřečtete. Jako jediné plus, zato významné, vidím humor a vtipné poznámky, kterého mohlo být klidně víc, ale na druhou stranu, než to nějak zmastit, tak to radši nechat tak jak to je.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 3.4.2012

Jeden velký chaos… Spousty jmen, ve kterých jsem se ztrácela, spousta postav, bez kterých by se to celé divadélko obešlo. Hoodně zamotaný příběh. Ano místy vtipné, to musím uznat. Ale jinak mi přišlo, že kdyby knížka skončila v polovině, mám z toho stejný pocit, jako na konci. Žádná velká gradace, nic významného, na co bych se těšila už od půlky. Začátek velmi slibný, vypadalo to na dobrou zápletku a pak se to začalo celé zamotávat a zamotávat a výsledek je velmi zvláštní. Navíc se člověk prostě neubrání většímu očekávání, když autorem je PAN Hugh Laurie. A to je ta největší chyba, kterou můžete udělat… Když do toho půjdete jako do thrilleru s prvky humoru, nemůžete být moc zklamaní, zmatení ano, ale ne zklamaní. Pokud se ji rozhodnete číst proto, že ji napsal Dr. House (jako já :-)), nebude z toho nic dobrého…

Související knihy

Edice