25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Skleněný pokoj 87%
3 2

Skleněný pokoj

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Simon Mawer

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 6.9.2011

Mně se kniha moc líbila. Jakmile jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh vily mě velice zaujal. Autorovi se povedlo, abych se o vilu zajímala více. Těším se, až bude vila zrekonstruována a otevřena pro veřejnost. Při líčení skleněného pokoje a popisu onyxové stěny jsem měla pocit, že vilou sama procházím… Příběh začíná na konci 20. let 20.stol., takže kromě příběhu rodinu Landauerových můžeme sledovat i historické události odehrávající se v Československu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 16.8.2011

Tak především musím napsat, že Lucie Mrázová, která České vydání knihy typograficky upravila, by asi měla změnit povolání. Opravdu totiž nechápu, jak ji mohlo napadnout vysázet román bezpatkovým písmem.
Co se obsahu týče, no, řekněme, že to není vyloženě špatné, docela dobře se to čte. Kniha ale nepřináší nic nového, zajímavého, ani příliš zábavného. Je to jen další román s úplně typickým dějem, nezajímavým jazykem a trochu příliš okatými náhodami, který se točí kolem jednoho zajímavého místa tak, jak by se mohl klidně točit kolem nějakého úplně jiného místa. Pokud člověk překoná to strašné písmo, je to docela fajn kniha třeba do vlaku nebo pod lavici, když člověk netouží po obsahu, na který by bylo třeba se jakýmkoliv způsobem soustředit.

Související knihy

Edice