25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Krátký druhý život Bree Tannerové 80%
5 3

Krátký druhý život Bree Tannerové

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Meyerová Stephenie

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 10.6.2010

Knížku jsem četla v angličtině, protože česky zatím není. Čte se velmi rychle, přelouskala jsem ji za jeden den. Děj má výrazně rychlejší spád než ostatní knížky ságy Stmívání, snad až na prvních 10 stran, kde je potřeba trochu uvést čtenáře do děje, prostředí a tak. Podle očekávání kniha přináší nový pohled na upírství v pojetí Stephenie Meyerové, protože tentokrát sledujeme, jak se s přeměnou vyrovnává někdo, kdo se pro tento osud dobrovolně nerozhodnul (narozdíl od hlavní hrdinky Stmívání). Co mě ale velmi překvapilo, je samotná závěrečná scéna, kterou známe už ze Zatmění. Přestože se odehrává navlas stejně, jak je ve třetím díle ságy popsaná, díky změně vypravěče se dozvídáme, že kromě nahlas vyřčeného (a tedy popsaného očima Belly) došlo v této scéně ještě k dalším důležitým „rozhovorům“, „poznáním“ apod. Nechci úplně konkretizovat, abych zbytečně nevyzradila zápletku. Rozhodně stojí za to si tuhle krátkou novelu přečíst, člověk pak vidí některé události ze Zatmění a Rozbřesku v trochu jiném světle.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 14.11.2010

Musím říct, že tato knížka se mi líbila více, než samotné Zatmění, které je její „matkou“. Poukazuje na život novorozené upírky, nikoliv na přeslazený trojúhelník Bella-Edward-Jacob a na chudinku Bellu, která si z nich neumí vybrat. Tímto dílem dokázala Meyerová podle mého, že umí opravdu psát.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 8.1.2011

Jako všehny knihy Meyerové jsem i tuto přečetla jedním dechem. musím souhlasit, že se mi tato kniha líbila více i když pořád na prvním místě je u mě kniha Hostitel. Trochu mě mrzelo, že kniha je poměrně krátká a že jsem ji přečetla dá se říct za den. Ale jistě zajímavý nápad rozvést příběh vedlejší nevýznamné postavy…

Související knihy

Edice