25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Obraz Doriana Graye 87%
31 20

Obraz Doriana Graye

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Oscar Wilde

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 30.10.2007

Neobyčejně zajímavý byl uměleckým jazykem formulovaný rozpor mezi požitkem a morálkou, který v sobě krásný nestárnoucí Dorian řeší.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 13.8.2008

Příběh vypráví o mladém Dorianu Grayovi. Ten svou krásou učaruje malíři Basilovi Hallwardovi. Stává se jeho modelem a múzou. Jednou, když Dorian stojí opět Basilovi modelem, dá se do řeči s malířovým přítelem, lordem Henrym a nechá se oslnit jeho názory o fungování světa – to, co hýbe světem je prý krása a mládí. Dorian si uvědomí, že portrét, který mu maluje Basil, bude za několik let nemilosrdně připomínat, jak byl krásný, zatímco on sám již bude zchátralý. Proto vysloví přání, aby známky úpadku nenesl on, ale ten portrét. Jeho přání je naplněno. Z portrétu se stává zrcadlo Dorianovy duše, obraz se mění a odráží hříchy, které Dorian Gray páchá. Dorianova tvář zůstává beze změny, stále mladá a krásná…

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 15.8.2008

Začátek velmi pěkný,postupně nudnější a nudnější kniha.Avšak obsahující překvapivý konec.Je také plná nudných popisných pasáží.Nedopo­ručuji,tedy pokud nemáte rádi autory typu Kafka.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 18.8.2008

Zajímavá myšlenka, stárnoucí obraz, odrážející věk i všechny špatné skutky živé předlohy. A zajímavý, spravedlivý konec.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 19.8.2008

Nejvíc se mi asi líbil krásný cynik Lord Henry a rozhovory s Doryanem. Společně se zabývají rozhovory na téma vášeň, morálka… Zda nechad uzdu své vášni nebo zachovat rozum. Mladý Doryan ve vášni řekne, že by chtěl, aby obraz stárl a on byl stále mlady, to se stane a na obrazu se odhaluje Doryanovo nitro.

Související knihy

Edice

Ukázat edice bez obrázků