25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Korán 40%
1 1

Korán

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Neznámý

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 24.5.2011

„Korán je svatá kniha islámu, která podle muslimů obsahuje doslovné zjevení Mohamedovi. Mohamed tvrdil, že súry koránu nepocházejí od něj, ale že mu je diktoval sám archanděl Gabriel. Korán je základem islámského vyznání. Jakožto „svatá kniha islámu“ bývá srovnáván s křesťanskou Biblí. Ačkoliv se toto srovnání nabízí, od Bible se korán jasně odlišuje formou i obsahem.“

Po přečtení Koránu si myslím, že líp chápu to co muslimové dělají a proč. Zajímavé je, že tolik postav z Bible se objevuje i tady, jen jaksi v jiné modifikaci. Na začátku Mohamed mluví o židech a křesťanech jako o bratrech, kteří trochu sešli z cesty, ale kteří se taky dostanou k Aláhovi, později mluví o židech(asi je potkal a nechtěli dělat to co by se mu líbilo) jako o neznabozích a prohnaných bytostech a o křesťanech jako o těch, kteří mají pevnou víru, jsou otevření všem bez ohledu na vyznání a jsou věrohodní(myslím že tady se s nimi ještě nesetkal). No a později mluví o obou jako o psech, kteří si zaslouží akorát tak smrt(tak tady se podle mě setkal i s křesťany)(možná sem to tady trochu přehnala ale takovej jsem z toho měla pocit).

Všimla jsem si tam spousty protichůdných názorů na jednu věc, no později jsem se dověděla, že se to má tak, že novější verše ruší/mění ty staré, což mi přijde vysloveně střelené, neboť prý mají muslimové docela hokej v tom, které jsou mladší a které starší.

Každopádně nemůžu říct, že Korán je vysloveně špatná kniha, to ne. Objevují se tam hodnoty a předpisy a přikázání velmi podobné těm, které najdeme v Bibli, ale zároveň nemůžu říct, že je to kniha dobrá neboť jasně vybízí k tomu např. aby muž bil svou ženu pokud bude mít jiný názor než on, k vraždění „povolených lidí“, k nenávisti vůči lidem a podobně.

Související knihy

Edice