25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Pravidla moštárny 87%
11 6

Pravidla moštárny

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

John Irving

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 6.2.2008

Rozsahly roman popisujici zivotni osudy sirotka Homera narozeneho v sirotcinci, vedenem charismatickym doktorem Lurchem. Na sklonku puberty sirotcinec opousti, a presouva se do rodiny, pecujici o rozsahle sadarstvi, se kterou spoji dalsi cast sveho zivota. Roman se velmi citlivym zpusobem zabyva problematikou interrupci, ktere byly v te dobe zakazany. Stejnojmenny film je neurazejici adaptaci, ze ktere bylo nutno vypustit nekolik zajimavych postav, a znacne osekat dej. Obzvlaste detstvi doktora Lurche, mi ve filmu velmi chybelo.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 15.8.2008

Příběh malého sirotka Homera, který má smůlu na své pěstouny, jedni umřou, od druhých radši uteče. Proto větší část svého života je nucen strávit v sirotčinci, kde je velice oblíben sestřičkami, tak samotným doktorem Larchem, který ho později začně učit lékařskému řemeslu. V knize se řeší otázky potratu, který byl v té době zakázán. Když Homer vyroste, přeje mu štěstí a shoda okolností, že se dostane do jabloňového sadu, kde pracuje a kde se zamilovává do dívky svého nejlepšího kamaráda.

Kniha je psaná velmi poutavě, zároveň se zabývá důležitými společenskými otázkami.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 26.2.2010

Vynikající román, velmi citlivě je zde popsán osud Homera Wellse, který vyrůstá v sirotčinci, učí se potratům a porodnictví (potraty odsuzuje, nechce je provádět). Odjíždí na farmu,kde se naučí novým věcem, zamiluje se do Candy, dívky svého nejlepšího přítele. S Candy má i syna Angela, kterého však přede všemi tají a v zájmu společnosti prohlašuje, že je adoptovaný. Nakonec se do sirotčince vrací i s názorem, že dr.Larch měl pravdu, potraty by se měli uzákonit, protože žena má svobodnou volbu. Román řeší společenské problémy (milostný trojúhelník, incest, potraty…) Pravidla, která jsou stanovená, všichni tajně porušují v zájmu svém a hlavně v zájmu svých nejbližších.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 28.8.2010

Spousta lidí, se kterými jsem se o téhle knize bavila, mi řekla, že ji neshledávají nijak převratnou ani zajímavou. A já to prostě pořád nechápu. Mě tahle kniha opravdu zasáhla a přemýšlela jsem o ní ještě pěkných pár nocí po jejím přečtení.

Proto nevím, co o knize napsat. Pro mě je to prostě jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla a jsou v ní tak krásné momenty, které dojímají, ale ne ubohým patosem. Ale myslím, že nejlepší obrázek si o ní určitě uděláte sami =)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 1.7.2011

Místy poněkud těžkopádné, velice snadno se lze ztratit v dějové linii. Přesto působivé čtení a neotřelé téma.

Související knihy

Edice

Ukázat edice bez obrázků