25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Američtí bohové 90%
6 2

Američtí bohové

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Neil Gaiman

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 17.2.2008

Neila Gaimana předchází skvělá pověst, tak jsem se do knihy začetla a musím říct, že mě nezklamal. Američtí bohové nejsou klasická fantasy plná elfů, trpaslíků a jiných příšerek. Odehrává se v současnosti ve Státech. Hlavní hrdina, Stín, je po propuštění z vězení najat tajemným panem Středou, aby pro něj pracoval. Stín podniká cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná a potkává spoustu velmi zvláštních postav… jsou to staří bohové, které si ve svých myslích přivezli přistěhovalci během stovek let a nyní na ně zapomněli. Jak se srovnali se svým údělem, co chce pan Středa změnit a jak to chce udělat vám už neprozradím, to si můžete přečíst a myslím, že jestli se pro tuto možnost rozhodnete, rozhodně nebudete litovat.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 8.2.2012

Hlavní hrdina Stín se dostane z vězení ale zjistí, že jeho manželka a nejlepší přítel zemřeli při autonehodě. Nemá se teda kam vrátit a tak přijme nabídku pana Středa a dělá mu společníka na cestách po Spojených státech. Spolu se Středou navštěvují spoustu zvláštních lidí (staří bohové – keltští, indičtí, egyptští – které s sebou přivezli přistěhovalci ale přestávají jim věřit – vyměnují je za novodobé bohy jako technologie, media a nemoci – a tak bohové ztrácí sílu a žijí na okraji společnosti). Středa má plán. Jak do toho zapadá Stín a ostatní bohové se dozvíte tak, že si knihu přečtete :-) Stojí a přečtení…

Související knihy

Edice