25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Mistr a Markétka 83%
15 10

Mistr a Markétka

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Michail Bulgakov

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 22.4.2008

Děj se odehrává ve třech rovinách. V první rovině se odehrává život v Moskvě ve 30. letech 20. století a příběh spisovatele Mistra, který píše román o Ješuovi a Pilátu Ponském. V druhé rovině se odehrávají kapitoly z románu a ve třetí rovině jsou popisovány hrůzostrašné události, které zužují obyvatele Moskvy a souvisí s příchodem záhadné družiny černokněžníka Wolanda. Hodně zajímavá knížka, která stojí za přečtení.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 13.8.2008

Kniha je vyprávěna především v er-formě, i když si vypravěč neodpustí subjektivní poznámku. Vše je psáno čtivým stylem, který je vyprávěn ne úplně striktně dodržovanou spisovnou řečí, takže vše působí přirozeně. Kniha je též proložena zábavnými dialogy a postavami, což také přidává na čitelnosti. Velice často se tu též vyskytuje vyprávění jiného příběhu. Za všechno lze uvést příběh o Pilátovi Pontském, který provází čtenáře celou knihou. Většina popisů v knize je vedena tím způsobem, že čtenář má mnoho příležitostí zapojit svou fantazii a představit si tak popisované jevy podle svého gusta. Příběh o Pilátovi Pontském je tu rozhodně zajímavým prvkem. Autor si zde dovoluje vyprávět příběh biblické postavy dle své fantazie, čímž vlastně vytváří jakýsi apokryf. Tomuto tématu je zde věnován poměrně široký prostor. Podání ďáblových pomocníků je tu taktéž velice zajímavé. Vyprávění o Ďáblu jako o postavě, která nepáchá pouze zlo, ale chová se docela lidsky, je velice zajímavé – Bulgakov zde vytváří jakousi parafrázi na Fausta. Vložený příběh o Pilátovi, čtivost, popisy poskytující dobrý prostor pro fantazii a humor činí z románu knihu pro velmi široký okruh čtenářů.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 3.11.2008

Hodně zvláštní. Musím přiznat, že se mi četla docela obtížně. Chvílemi to bylo hodně zmatené a vůbec jsem nechápala, co tím autor zamýšlel.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 17.12.2008

Rozhodně hodně zajímavá kniha, která se velmi příjemně čte a velice pěkně popisuje tehdejší Moskvu a politicko společnskou situaci v ní v zrcadle událostí, které samozřejmě celá společnost musí logicky rozumově odmítat. Do toho se jak již bylo řečeno vplétá příjemně lidské podání příbehu o Pilátu Pontském. Většinový příběh o Wolandovi a jeho pomocních mně ale potm přišel toršku opakující se a tak trochu bez začátkk a bez koncu, nebo prostě bez nějakýho výraznějšího smyslu… Tak i tak se ale tahle kniha výborně čte a určitě můžu doporučit :)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 31.1.2009

Výborné

Související knihy

Edice

Ukázat edice bez obrázků