25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).
Rozmarné léto 55%
21 12

Rozmarné léto

Hodnocení čtenářů

Hodnocení čtenářů

Pohlaví čtenářů

Pohlaví čtenářů

Vladislav Vančura

Štítky

Názory

Tyto názory jsme vybrali pro rychlý přehled.
Může existovat více názorů (i netextových), než vidíte. Navštivte, prosím Názory na knihu.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 2.10.2007

Povinná četba.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 4.12.2007

Krátké, úsměvné, příjemné… ale hlavně ten nádhernej jazyk :)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 5.12.2007

Asi nejsem dostatečně hodná pochopit toto mistrovské dílo českého jazyka, avšak při čtení krkolomných a zastaralých souvětí jsem jen stěží pochopila, že jde o léto v Krokových Varech a návštěvu kouzelníka Arnoštka. Bez oné „humoristické“ češtiny by byl ostatně děj poněkud monotónní – tři přátelé (pan Důra, abbé a major) postupně svedou Arnoštkovu pomocnici Annu a manželka pana Důry zase svede Arnoštka a to vše jen ve třech dnech a 117 stranách. Nakonec se vše vrátí do svých kolejí…

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 15.9.2008

Hlavními osobami povídky jsou Antonín Dura, který vlastní plovárnu, biskup Roch a major Hugo. Běh léta naruší příjezd kouzelníka s okouzlující pomocnicí Annou. Večer konají představení, před kterým Anna vybírá peníze. Přítomni jsou i Antonín, kanovník a major. Antonín tam laškuje s Annou a domluví si s ní na plovárně schůzku. Ale jeho manželka jde v noci za ním. Když je oba uviděla mokré, divila se. Manželka (Kateřina) nechtěla věřit, že Antonín Annu vytáhl z řeky, když se topila. Ale o Annu se postarala, i když si jistá manželovou nevěrou přestěhovala do maringotky kouzelníka Arnoštky. A tak tam bydlela i s Annou a kouzelníkem. Následující den bylo opět představení, po němž Roch zůstal. Kateřina s Arnoštkem odešli, tak zůstal sám s Annou v maringotce. Ale napadli je opilci. Začala bitka. Antonín s majorem pak nad ním byli morálně pohoršeni. Večer bylo opět představení, kde Antonín, biskup i major Annu přemlouvali, aby s nimi zůstala. Při představení spadl Arnoštek na záda na zem. Anna nařídila Kateřině, aby oblékla Anrnoštkovi šaty, a tak Kateřina odešla zpět domů. Antonín ji nařkl ze záletnictví, ale nechal ji u sebe. Anna zvládla další představení sama. K ránu se s majorem vracel k maringotce, kde Arnoštek začal majora bít – Anna se mezi nimi měla rozhodnout. Rozhodla se pro Arnošta a odjeli. Antonín, biskup i major se divili, proč to udělala.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 12.12.2008

Tahle věcička je moje srdeční záležitost. Trochu mne mrzí, jak nízkého hodnocení se jí tady dostává. Laskavá kniha, plná humorných prupovídek. Pro svůj jazyk mnoha lidmi neoblíbená. Při maximální soustředěnosti však Krásná. Kniha, stejně jako její filmové zpracování s výtečným Heušínským, je ideální pro melancholické podzimní večery.

Související knihy

Edice

Ukázat edice bez obrázků