25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Názory na knihu: Svět podle Garpa

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 12.12.2007

Svět podle Garpa patří mezi tu novodobou literaturu, jež by neměla uniknout čtenářově pozornosti. Kniha je unikátní pro svou bohatost na motivy, pro schopnost čtenáře zaujmout, šokovat, pobavit i rozesmutnit. Díky srozumitelnému jazyku, tradiční formě a kompozici se kniha stává vhodnou i pro masového po experimentech netoužícího čtenáře. Kniha nenechá po přečtení čtenáře chladným, ale uvede ho v zamyšlení a to je zcela jistě známkou kvality.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 28.1.2008

Čtivá sonda do společenských poměrů, zachycuje tří generace jedné rodiny. Nedoporučuji pro čtenářského začátečníka, může být moc dlouhé a nudné, hlavně ze začátku. :-)

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 29.1.2008

Skvělá knížka, moje nejoblíbenější

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 2.6.2008

Pěkná záležitost. Překvapivě se mi několik pasáží velmi zamlouvalo i kvuli jazyku ( mírná změna používaných výrazů a formy zajímavě doplňovala děj a taknějak zesilovala atmosféru). Dále je pozoruhodné, že i když se objevují pasáže, kde se toho moc neděje celkem dlouhou dobu, forma je taková, že člověk i toto přečte, ani neví jak.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 11.6.2008

Názor Kniha, na kterou se nezapomíná

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 13.8.2008

Vynikající knížka, která pokud máte rádi tento netradiční humor, vás jistě zaujme. Není těžké se začíst do tohohle poutavého a netradičního příběhu muže, který má svůj svět a hlavní velmi zvláštní matku. Četla se mi dobře a rozhodně si přečtu i další knihy od Johna Irvinga. Dávám 5/5.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 19.8.2008

POdle mě je to zatím jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Skvěle vykraslený příběh, kdy ani na chvíli nepochybuje o jeho pravdivosti. Moc se mi líbili i jednotlivé vztahy mezi postavami které byli skvěle rozepsané. Nevím co dodat kniha mě naprosto strhla a nemůžu jinak něž dát nejlepší hodnocení. Garpův příběh vás rozesměje, poučí i rozpláče.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 27.8.2008

Příběh malého Garpa, jehož matka je zanícenou feministkou, pokud se jí chce nějaký muž dotknou, řízne ho skalpelem. Kniha čtená jedním dechem.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 22.9.2008

Tahle kniha byla mou první právě od tohoto spisovatele. Po přečtení jsem měla jasno – tento spisovatel mi svým stylem naprosto vyhovuje a chci od něj přečíst co možná nejvíc.

úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih 9.2.2009

Zajímavý styl

« Předchozí 1 2 3 Další »