25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

• Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jaký žánr knih máte nejraději?

Vytvořeno: 18.8.2011 20:33
Poslední příspěvek vložen: 1.1.2013 15:22
Počet příspěvků: 32

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 27.10.2011

S1M0NE: Jojo, ale je rozdíl, číst dívčí románky pro třináctileté, což jsem četla taky a je rozdíl číst ty hrůzy, které obnáší červená knihovna. Už se tady o tom psalo v jiné diskuzi.

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 23.10.2011

Nemám přímo vyhraněný žánr, myslím že čtu tak nějak od něčeho trochu, čtu jak klasiku, tak i brakovou literaturu, fantasy, horor i různé experimenty a postmodernu, momentálně čtu i knížky pro děti, což mám ale povinné do školy. Akorát co bych asi nepřelouskala je červená knihovna. I když v nějakých těch 13-ti letech jsem si na románcích taky ráda smlsla. :)

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 7.10.2011

Koukám máte jasno:)

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 13.9.2011

Gaiman se mi taky líbí!

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 12.9.2011

trpaslyk: Tak já mu snad dám ještě jednu šanci, když ho tak chválíš :-)

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 11.9.2011

Já mám nejraději fantasy(Pratchett, Gaiman), nějaké to sci-fi ale ne moc šílené. Jinak nepohrdnu kde jakým žánrem, detektivky už jsem četla, historické romány… Myslím, že mám různě naladěná období, ve kterých mám chuť na různé žánry.

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 11.9.2011

Verrrunka: zrovna Santiniho jazyk jsem nečetla, ale jinak ho mám téměř celého přečteného. A fakt ho můžu… Mám ráda hlavně tu jeho mystifikaci, která je teda jen v té jeho prvotině (Poslední tečka za rukopisy).

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 10.9.2011

Mám rád historii, ale taky i westerny

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 10.9.2011

trpaslyk: Docela koukám, že píšeš- skvělé literární dílo od Urbana, já četla jeho Santiniho jazyk a na něco dalšího bych se bála sáhnout…

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 9.9.2011

Koukám, že Vás všechny zaujal román s prvky mystifikace. Jako skvělý příklad doporučuji tetralogii Vladimíra Macury Ten, který bude. Nebudu prozrazovat víc, prostě stojí za přečtení. Jako celek všech čtyř dílů je to ale dost dlouhé, takže pro začátek bych doporučila taky skvělé literární dílo Poslední tečka za rukopisy od Miloše Urbana nebo Nevysvětlitelný příběh aneb Vyprávění Questa Firma Sicula od Škvoreckého. Vřele doporučuju všechny tři.