25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

• Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Lidi, pojďte si povídat, prosím!

Vytvořeno: 20.11.2011 21:10
Poslední příspěvek vložen: 11.6.2012 20:44
Počet příspěvků: 38

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 1.12.2011

Verrrunka: Pche, proč by se namáhala?

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 30.11.2011

Alix: Vždycky mi přišlo, že modelky mají své věty naučené, a všecky říkají to samé. Pak se tedy Petra mohla ty věty naučit alespoň pořádně :-)

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 27.11.2011

BleeCraleek: Sportovcům bych to odpustila, to máš pravdu, ale nedávno jsem v TV poslouchala modelku Petru Němcovou, která koktala české věty a ještě nasadila americký přízvuk. Normálně mi za ni byla hanba

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 25.11.2011

Alix: sportovce musíš vynechat, ti nebyli učení k tomu, aby měli něco v mozku, ale aby uměli kopat do balónu, nebo mlátit tyčkou do puku nebo co to ještě všechno dělají… :-) strašně srandovní je, když se někdy podíváš na sportovní noviny a oni tam nechají někýho takovýho chudáka mluvit… to můžu umřít smíchy… :-D

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 25.11.2011

Kdybychom tak uměli správně psát a mluvit česky, to by bylo! Občas mám šoky, když v TV poslouchám nějakou rádoby celebritu a ta není schopna dát dohromady normální větu.

úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků 24.11.2011

david66: někdy jsem to dělala, že jsem si pustila nějakou klidnou hudbu ke knize jako kulisu, ale to jsem se pak začetla ani jsem si nevšimla kdy to přestalo hrát. :-) obecně když je v místnosti nějakej rozruch, nebo v autobuse, když si čtu, si někdo povídá zjišťuju, že spíš poslouchám co se děje okolo. Tak mám raději čtení v tichu a nedělám si v hlavě guláš tisící vjemy… :-)

Alix a repli2dev: Východňárům nerozumí ani slováci a dělají si z nich srandu, jako si dělájí srandu Brňáci a Pražáci navzájem. :-) Zdá se mi ale, že když jsem byla na východním slovensku, tak jsem rozuměla pěkně, jen nějaké to slovo sem tam… podle mě se tady ty dialekty a hantýrky a regionální mluvy dost potírají hlavně celorepublikovým TV vysíláním obecně medii, není to tak jak to bývalo za starých dobrých časů, to bych věřila, že si lidi nerozuměli… Jsem z Brna a nemyslím si, že bych nějako rozuměla hantecu… nějaký slova uvíznou ale kdybych tak měla mluvit…to by bylo jako se učit novej jazyk… :-)

Alix: pamatuji si, že jako malý jsem jí rozuměl. A třeba mě přijde, že dialekt (až pár jiných slov) neumím (a ostatně si myslím, že dialekt spíš lidi rozděluje než, že by jim umožňoval komunikovat.)

repli2dev: Východní slovenštině asi nerozumí nikdo, kdo se tam nenarodil, nebo tam aspoň delší dobu nežil. Ale to není spisovná slovenština. Myslím, že ani my bychom se tady nedomluvili, kdybychom začali psát každý dialektem svého regionu. Bylo by to možná zajímavé,ale určitě bychom se hodně divili.

david66: Občas si ke čtení pouštím hudbu, ale spíš jako kulisu (takže ne nic hlasitého a náročné). A mám pro to jinou hudbu než když chci jen „posluchat hudbu“ ;-)

BLeeCraleek: Kořeny (i moje) hrají roli v tom, že člověk do dospělosti s mluvenou i psanou slovenštinou setkává. (Já třeba určitě vím, že východní slovenštině opravdu nerozumím.)

david66: Když čtu, NIKDY neposlouchám žádnou hudbu. Ruší mne to a nesoustředím se pořádně na čtení. BLeeCraleek: S tou slovenštinou máš pravdu a je škoda, že jí lidé přestávají rozumět, protože spousta knih, které vycházely, a možná pořád vycházejí, na Slovensku, se u nás nedaly sehnat.