25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Principy a cíle webu

Projekt internetového čtenářské deníku vznikl díky diskusi o hledání informací týkajících se knih. Při množství knížek není moc jednoduché dostat se k té, která by se mohla člověku zalíbit. Je tu sice možnost udržovat si přehled pomocí různých literárních novin, případně žánrově zaměřených časopisů, ale to se neobejde bez obětování značného množství času.

Pokud by se ale podařilo přimět lidi vést si jednoduchý záznam o své četbě, daly by se díky těmto informacím vyhledávat knihy podobné těm, se kterými má člověk již zkušenosti. Bylo by potom mnohem jednodušší dostat se ke knihám odpovídajícím osobnímu vkusu.

Tento web vytváří systém, ve kterém uživatelé přidávají do svých čtenářských deníků přečtené knihy spolu s jejich ohodnocením, a to jak slovním tak hvězdičkovým. Ke každé knize uživatel přidá klíčová slova (štítky), na základě kterých dokážeme poznat přibližně podobné knihy. Zároveň systém dokáže (pouze na základě četby) najít uživatele s podobným vkusem.

Právě díky těmto dvěma základním principům můžete vybírat knihy, které vám poskytnou nejlepší čtenářský zážitek.

Cílem tohoto webu je shromáždit informace o knihách a přitom jich co nejvíce poskytnout zpátky uživatelům, ať se jedná o procentuální hodnocení, textové názory na knihy, vztahy mezi knihami nebo doporučením knih, které by se vám mohli líbit.

Poslední změna: 14.10.2010