25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jak se přidat k našim snahám

Pro kohokoliv

Naší snahou je neztratit se v knihách a zůstat v kontaktu s obsahem knih, který je dnes nahrazován jinými médii, povětšinou těmi méně výživnými.

Každý uživatel se vlastně již k našim snahám přidal – čte a přidává své knihy s hodnocením, přidává klíčová slova (štítky) a může svobodně vyjádřit svůj názor či o knihách diskutovat.

Můžete nám pomoci s propagací vystavením ikonek nebo interaktivního čtenářského bloku. Návody najdete pod Přidání uživatelské ikonky na vaši stránku a Přidání interaktivního bloku na vaši stránku.

Pro zkušené

Můžete ale být i aktivnější a neomezit se na pasivní využívání tohoto webu. Když najdete zduplikovanou knihu, nevhodný příspěvek, napište nám (nemůžete-li to vyřešit sami). Když najdete chybu, napište nám ji. Když přijdete na nápad, co zlepšit, napište nám ho. Když…

My jsme otevřeni novým nápadům a myšlenkám a můžeme je oživit. To je síla komunity.

Pro programátory

Nebráníme nikomu s dostatečnými znalostmi se zapojit přímo do vývoje. Nicméně, pokud se chcete přímo zapojit do vývoje, nikdo vám nebrání. Celý web vyvíjíme v kombinaci xHTML, JavaScript, PHP (Nette framework) a MySQL. Verzujeme v GIT (na vlastním serveru).

Chcete-li se zapojit a máte myšlenku rádi ji s vámi prodiskutujeme či provedeme. Nebo chcete jen tak koukat do kódu? Náš zdrojový kód si můžete stáhnout na adrese http://git.yavanna.cz/p/leganto/.

Nevíte jak se více zapojit? Zmiňte se o webu svým kamarádům, přátelům i jiným osobám ze svého okolí, nikdy nevíte u koho zjistíte, že je knihomol.

Poslední změna: 14.10.2010