25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

repli2dev


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čtu, protože jinak by můj mozek nějak postrádal potravu – myšlenky, (intuitivní) představy.

Více o mně najdete na osobní stránce http://www.jandrabek.cz

Systémová role Admin
Rok narození 1990
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.8.2018
Přečtené knihy 343
Názory 322
Diskuzní příspěvky 237
Sledující 15
repli2dev
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

6.8.2012

Smrť, který dostal výpověď jde zjistit na zemi pochopit lidi… Dílo obsahuje dvě roviny vyprávění z nichž je (až na momenty) klasicky vtipná akorát ta se Smrťem…

Uprostřed rozvleklá kniha, konec vynikající kde klasický Pratchettův humor nechybí.

10.10.2011

Dobrý, akorát z mé perspektivy se mi zdálo, že kniha postrádala takové vyhrocení jako třeba Noční hlídka nebo Hrrr na ně!.

Přesto nechybí nadhled, vtipná (ale ne příliš příjemná) konstatování o „fantasy“ světě. Tentokrát řeší moc vzniklou držením zbraně, osamělé teroristy a multikulturní společnost ;-)

5.8.2013

Klasická Prattchetovská kniha s hlídkou a Elániem. Tentokrát analyzuje svobodu a její snahu o ochranu pomocí práva, obdiv k monarchům a monarchiím a vztah policejních složek k moci. A to pomocí detektivního příběhu v Ankmorporské hlídce.

3.7.2011

Dobrá kniha, Pratchett vtahuje obrazy, ideje a vzorce lidského chování do vytvořeného fantasy světa, kde má o něco méně svázané ruce. Líbí se mi jakým způsobem je napsaná, především spousty detailů a styl, při kterém jsou věci jen „naznačeny“.

Taky se mi líbí, že kniha zdaleka není čistě černobílá co se charakterů týče, přestože je Sam kladná postava, je to spíš pocit než, že by to tam tak bylo vylíčeno :-)

18.5.2012

Cliff Stoll vypráví o chytáním hackera, probourávajícího se přes univerzitní počítače do těch vojenských, snaží se tedy přinutit agentury jako FBI, CIA, NSA, AFOSI, aby to přebrali. Ty ale odmítají a tak se pouští do pátrání sám…

Sítě jsou dneska trochu jinde, šifrovaná spojení, optické linky, ADSL… Tenhle román může zaujmout jen specifickou skupinu lidí – ty, kteří někdy pracovali na *nixových systémech, terminálu, apod.

Byl by to dobrý špionážně detektivní román nebýt toho, že se opravdu stal (viz Markus Hess na wikipedii). Kniha nemá příliš vypravěčského napětí, ale zato srozumitelně vysvětluje řadu konceptů počítačů a sítí. A zároveň zůstává taková lidská, protože zdaleka nezůstává jen u toho „jak jsem chytal hackera“.

30.5.2015

Tenhle díl s Mrakoplašem mě nějak neoslovil, ale Pratchettovina to je :-)

13.3.2013

Krásný pohled na vynález tiskařského stroje, který záhy umožní vznik novin v těžkém období pokusu o očernění Patricije…

Opravdu poutavě (jak jen to Pratchett umí) zachycuje vznik novin a bulváru. Preference lidí a jejich hlad po informacích, které už vlastně znají a opravdu nejsou nové a už vůbec nevykolejují jedince z jeho pocitu ontologického bezpečí (trefný výraz z Respektu). Dále zobrazuje nešvar demokratické společnosti, skupiny lidí, které si myslí, že by to měly být právě ony, kdo budou mít vše v rukách.

26.11.2014

Tahle kniha mě příliš neoslovila… některé pasáže celkem mě vtáhly, ale pak jsem se dostal spíš do toho, že mě hlavní postavy spíš jen tak tahaly a nějak to celé vyřešili a nic mi to celkem nedalo.

24.11.2011

Jedna z vynikajících knih, ve které si autor nemůže ujít strefování se do národních států, nacionalistických válek živených až ad absurdum i přes totální vyčerpání země. A do toho všeho ještě zaplétá spousty narážek na různé balady, historické postavy i současný svět.

Místy trochu rozvláčné, ale většinou vtipné a trochu šíleně padlé na hlavu, prostě Pratchett

1.6.2015

Příjemná a oddychová knížka s Mrakoplašem a Pratchettovou lehkou ironií vůči Faustovi, Tróje… a Peklo (a bezpečnostní školení) jsem si opravdu užil :D

« Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35 Další »