25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

6.2.2008

Prostě Zeměplocha, klasika.

30.3.2008

Vonnegut v Prologu této knihy říká, že je jeho nejautobiogra­fičtějším dílem, což je, vzhledem k tomu, že hlavní hrdina je bývalý prezident USA postižený genetickou chorobou žijící v New Yorku, jehož drtivá většina obyvatel vymřela, kde bydlí v přízemí mrakodrapu, vaří na ohni a podobně, docela zajímavé sdělení. Přesto ale pravdivé. Dílo obsahuje ještě víc sci-fi prvků, než má autor ve zvyku, ovšem jsou to opět jen prostředky a ne záměr. Jazyk se, díky použité ich-formě poněkud liší od většiny ostatních Vonnegutových knih, přesto je stejně kvalitní.

7.2.2008

Prostě Zeměplocha, klasika. Nenáročné zábavné čtení.

26.7.2011

Pěkné to je. Dobře vystavěná struktura, kvalitní jazyk, postavy se vyvíjejí, prostě román, jak má být. Duch místa a doby z knihy přímo čiší.

6.6.2011

Hodně zajímavá kniha. V první řadě mě překvapuje, že ač se na začátku doslova nic neděje, je to i v této pasáži vyloženě čtivé (a nejen zajímavé z jiných hledisek). Dál se mi líbí charakter hrdiny, je to prostě drsňák. Závěr potom dobře graduje do nečekaných rozměrů.

12.12.2009

Soubor je koncipovaný tak, aby ukázal autorův vývoj během let na pracích, které vyšly už za jeho života a přesně to taky dělá. Vývoj od krátkých a jen jaksi lehce meditativních próz po delší díla s ohromnou naléhavostí projevu a již typickým na kost ořezaným jazykem se díky této knize dá nádherně pozorovat.
Skoro každý delší kus je pak i samostatně naprosto uchvacující. Kafka skutečně má co říct.

16.12.2015
24.2.2008

Myslel jsem, že už se nemůžu víc bavit. A pak jsem otočil na další stránku…

Kniha postrádá i sebemenší náznak děje. Celým obsahem je krátká, naprosto banální příhoda, kterou však autor zapsal devětadevadesáti různými způsoby – jako sonet, jako baladu, botanicky, onomatopoicky, lékařsky, americky, vulgárně…

Je to vskutku úžasné čtení, dílo, kvůli kterému lituji své neznalosti francouzštiny, protože v originále to musí teprve stát za to. Vřele doporučuji.

28.11.2010

Kniha má neuvěřitelně vypracovaný styl a postavy jsou skutečně dotaženy do konce, musím před autorem smeknout. Dovedu si představit, že některé pasáže s menším spádem nemusí někoho zrovna dvakrát bavit, mě však rozhodně bavily i ty. Doporučuji k přečtení!

13.3.2009

Moc pěkná záležitost. Jednak samozřejmě jazykem, některé pasáže jsou vyloženě lyrické, jednak nespornou originalitou a také zručným vystižením podivné atmosféry v okolí člověka přemýšlejícího poněkud zvláštním způsobem.

« Předchozí 1 9 11 12 13 14 15 16 17 25 33 Další »