25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

5.3.2008

Román je prvním dílem pentalogie zobrazující život dvou Pražských rodin od 1.poloviny 19. století až po 2. světovou válku. Není to špatné čtení, řekl bych, že kniha docela dobře popisuje dobu a mimo jiné obsahuje úžasný popis bitvy u Hradce Králové.

5.3.2008

Krátké dílo je něco jako parodie na žánr perverzní thriller, ovšem napsaná typicky Bratuganovským způsobem. Nádherný jazyk a podivná absurdní atmosféra dávají dohromady moc pěkné čtení.

5.3.2008

Básnická sbírka kontrovrzního autora se snaží (jako asi všechny jeho sbírky) provokovat. Básně jsou často perverzní až sprosté, někdy bohužel troch samoúčelně. Mají velmi srozumitelný jazyk a pointu na konci. Některé básně jsou paradoxně silně lyrické, i přes svůj obsah. Každopádně, spousta z nich jsou povedené kousky a sbírka rozhodně stojí za přečtení.

24.3.2008

Sbírka všech zatím nalezených básní tohoto autora, který u nás nejvýznaměji navazuje na Americkou beat generation, nejen poezií, ale i prózou či hudbou, kterým se také věnoval. V roce 1965 se dokonce osobně setkal s Alanem Ginsbergem, básníkem, který jeho tvorbu ovlivnil asi nejvíce.
Podle mého dosti kvalitní básně velmi sugestivně a přirozeně vykreslují nálady a názory autorovy generace. Škoda jen, že zemřel tak mladý a nemohl toho napsat víc.

30.3.2008

Krátká knížečka velmi sugesivně popisuje autorovy cesty do Mexika, nebo spíš pocity, jaké při nich měl. Jazyk je velmi zajímavý, je to lyrizovaná próza, někdy až báseň v próze, obsahuje spoustu odkazů na dění a osobnosti z doby svého vzniku (1970) a vcelku veká část je napsána španělsky.

30.3.2008

Kontoverzní kniha, ze kterou dokonce byli majitelé nakladatlství Votobia, ve kterém u nás vyšla, trestně stíháni. Nejedná se pouze o kuchařku, obsahuje i spoustu zajímavého textu o principech působení konopí jako drogy, o jeho historii, o možnostech užití a také eticky zaměřených. Jazyk se také není takový, jakým se většinou píou kuchařky, například věta: „Neodsuzujte něco, z čeho jste se ještě nepozvraceli.“, se vskutku v běžné knize receptů jen tak nevidí. Myslím, že je to dosti zajímavé čtení i pro lidi, kteří se o drogy nezajímají žádným způsobem.

2.12.2008

Je to pěkné oddechové čtení, použitý humor (na bázi nesmyslů, originálních nápadů, suché formy sdělení) mi místy přišel vskutku vtipný. Navíc stačí, aby měl čtenář vcelku malý přehled a už si u knihy může připadat jako intelektuál, který chápe všechny autorovy odkazy.

17.4.2011

Příběh s úžasnou kompozicí. Děj se na čtenáře valí a nenechá ho ani na chvilku odpočinout, přerušit čtení této knihy je velmi náročné. Autor v předmluvě dokonce zdánlivě prozrazuje, jak děj dopadne, ale tento prvek vůbec nezmenšuje čtenářovu chuť se ke konci dobrat. Obsah je potom také zajímavý, postavy a prostředí jsou dle mého nádherně vystiženy, čímž je ještě umocněno vtažení do děje.

18.12.2008

Naturalismus jak má být v typickém románu z 19. století se vším všudy. Čte se to dobře, jen mi to místy přišlo trošku zbytečně rozvleké a některé děje zbytečně a jaksi „bez funkce“. Líbí se mi, že skoro všechny postavy jsou psychologicky patologické a jejich vývoj je dobře vystavěn a popsán.

3.1.2008

Touhe knihou se autor vyrovnává s hrůzou, kterou zažil, když se jako zajatec ocitl uprostřed ničivého náletu na Drážďany. Jenže ten způsob! Vonnegut má svůj osobitý a dle mého úžasný styl, který se v téhle knize výrazně projevuje. V žádném případě se nejedná jen o popisy válečné hrůzy, zanese nás krom jiného třeba i na cizí planetu, dotýká se mnohem širšího okruhu věcí, než jen války. Své myšlenky předává kniha zajímavou a nezapomenutelnou cestou, jazyk má taky něco do sebe. Začínám mít Vonneguta opravdu rád.

« Předchozí 1 9 12 13 14 15 16 17 18 25 33 Další »