25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

21.4.2008
21.4.2008

Pokud jde o příběh, je to popis dlouhého života a hlavně stáří, myšlenek a pocitů diktátora jedné Jihoamerické země, která se až do jeho příchodu zmítala v občanských válkách.
Kniha byla vskutku velmi náročná a kladne na čtenáře obrovské požadavky – chce to skutečně držet pozornost, a nejen to. Interpunkce je použita jen minimálně, text plyne vpodstatě bez přerušení, každá věta je dlouhá několik desítek stran, navíc není nijak odlišena přímá řeč a mluvčí se často střídají, aniž by bylo udáno, kdo mluvčím je. Kompozice je naprosto roztříštěná, děje, které se odehrály v dlouhém časovém období jsou viděny z různách pohedů a a vše je zcela chaoticky promícháno. Navíc se zde objevuje spousta magických prvků, takže ze začátku kniha působí skoro jako snůška náhodných absurdností, které spolu ani nemají nic společného. Postupně se ale motivy začínají spojovat a nakonec vše vyplave ne povrch a výsledek je uchvacující. Zvolený jazyk a forma podle mě krásně vykreslují pocity člověka, který byl většinu svého života senilní a všemi obelhávaný.
Rozhodně moc zajímavá četba pro opravdu náročné.

20.9.2015

Některé příběhy nemají zas tak nečekaný konec, ale všechny jsou rozhodně napsány bravůrně. Přes místy skoro banální zápletky dokáží být opravdu napínavé. Vytkl bych asi jen to, že prostředí je v celé knize na jedno brdo – všechny příběhy jsou zasazeny do takřka totožných kulis.

3.1.2009

Pěkná knížečka. Jednak má až nečekaně zajímavý, svým způsobem skoro básnický jazyk, jednak má varovný obsah který rozhodně stojí za to. Krom toho je to nspasáno dosti čtivě.

4.9.2008

Velmi, velmi kvalitní četba. Opravdu se mi to moc líbilo a ač Formanův film byl dobrý, na knihu to nemá ani v nejmenším (a taky mít nemůže, to se prostě nedá natočit)

1.5.2008

Vonnegutovo snad nejstarší větší dílo. Nelíbilo se mi sice tolik, jako jeho pozdější věci, protože v něm ještě není plně rozvinut ten úžasný jazyk a styl charakteristický pro pozdější díla, ale rozhodně stojí za přečtení. Jako jedno z mála jeho děl bych toto přímo zařadil do kategorie sci-fi a ne jen „něco s prvky sci-fi“, je to moc zajímavá a řekl bych že i celkem originální antiutopie s pěknými myšlenkami.

1.5.2008

Svazek Kumštkabinet obsahuje tři básnické sbírky – Kuním štětcem, Pan Twardowski, Jezernice a navíc skladbu Otto Lilienthal. Tento mladý současný autor píše poezii, která je často dost náročná, ale rozhodně pěkná. Jako porevoluční autor si už může dovolit nedávat v básních najevo žádné politické názory, ani se snažit šokovat či překvapovat. Jsou to většinou milé básně rozvíjející aktuální pocity či nálady.

13.3.2009

Jednoduše úchvatné. Jazyk je více než krásný a atmosféra příběhu, determinovaná životním stylem postav je úžasná.

2.6.2008

V téhle kniza se Brautigan po dlouhé době snaží vrátit ke stylu knih Chytání pstruhů v Americe či Trávník se mstí, ovšem podle mě už ne tak povedeně. Z kihy už nečiší jakásí celková souvislost či pocit jako Chytání pstruhů a povídky zároveň nejsou tak nápadité jako v Trávníku.

2.6.2008

Kniha má moc zajímavou formu – některá fakta jen naznačuje, navíc skutečnost ukazuje tak nějak ovlivněnou pohledem hlavní postavy (střídání jmen a vůbec celkový náhled), také opakování motivů působí pěkně. Co se děje týče, rozhodně též stojí zato.

« Předchozí 1 9 13 14 15 16 17 18 19 25 33 Další »