25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

2.6.2008

Další pěkná kniha vynikajícího autora. Opět naprosto originální forma, jazyk i děj, předkládá myšlenky a názory, které chce sdělit dobře dokazuje. Nechci moc prozrazovat o čem to je, sned jen: Uvědomili jste si už někdy, co že to vlastně nosíte v hlavě? :-)

4.6.2008

Nádherná sbírka. Nejen ten obsah, forma, ale i neuvěřitelně zvukomalebný jazyk, opakující se motiv času pozdě k ránu a hlavně, je to prostě dekadence…

8.11.2010

Kniha by mě sama o sobě zase tolik nezaujala, nebýt kontextu doby. Touhy člověka naprosto se odlišujícího od společenského standardu objevujícího se v okolí dobře ukazují potřebu změny, která musela být v té době cítit. Přijde mi, že tato nenaplněná potřeba je jakousi předzvěstí beatnické a podobné literatury, nastupující těsně po této knize a již naplňující onu touhu po úniku.

30.6.2008

Já mám Saroyana prostě rád touhle knížkou zase potvrdil proč. Na rozdíl od Odvážného mladého muže na létající hrazdě jsou tyto povídky tematicky, nebo možná spíš atmosfericky členěny do několika skupin, nečekaně rozdílných! Styl, nebo spíš nestyl, si však kniha zachovává a rozhodně se mi líbila.

30.6.2008

Je nesmírně těžké tuto knihu nějak zhodnotit. Klíma je extrém a toto je extrémní Klíma. Jazyk jednak archaický, jednak přeplněn filosofickými pojmy, věřím, že pro někoho skoro nečitelný, chce to se na knihu plně soustředit, něco si přečíst víckrát a nejde číst dlouo v tahu. Navíc děl poněkud chybí, protože román není kompletní, zachovaly se jen zlomky a podle všeho ani v plném znění tu o něj moc nešlo.
Je to však neuvěřitelná četba. Postavy jsou z dnešního (a vůastně i tehdejšího) pohledu absolutně mimo, všichni jsou to filosofové a silně rozpolcené osobnosti a podle toho vystupují. Je to taky záležitost silně dekadentní a přímo přeplněná myšlenkami a názory, mnohdy šílenými, často si protiřečícími a dost složitými.
Asi nedoporučuji, aby jste to četli, je to vážně jenom pro fajnšmekry a myslím, že drtivé většině lidí to nic neřekne a ani to nedočte a ti ostatní nebudou vědět, co si o tom myslet.

15.7.2008

První z řady Čapkových cestopisů. Svým krásným jazykem pěkně vystihuje náladu země, pocity z tamní společnosti a lidské mentality, pokud bych měl něco vytknout, tak na můj vkus se až příiš zabývá památkami, ale na druhou stranu některé úvahy o umění stojí za to.

15.7.2008

Cestopis, který vyšel jako druhý podle mého překonal svého předchůdce o Itálii, jazyk je ještě lepší a celé je to takové krásně citové a atmosférické. Také první z Čapkových cestopisů, který je doplněn autorovými jednoduchými, ale úžasnými obrázky.

15.7.2008

Jediná prozaická kniha, kterou tento vinař jemné a náročné poezie napsal. Pokud trošku znáte Brno a současné básíky, kteří jím prošli, je to něco pro vás. A pokud ne, možná si ji stejně užijete. Je to naprosto úžasná záležitost, já se u toho smál od začátku do konce. Lehce fantaskní příběh úžasně paroduje charaktery skutečných básníků a Brněnské prostředí, zároveň je použit velmi zajímavý, jemný a vskutku básnický jazyk a celé dohromady to působí nádherně.

25.4.2010

Krásná věc na klidnou chvilku, nejlépe někde pod stromem. I na tak maličkém prostoru kniha nečekaně dobře graduje a i pokud někomu přijde patetická (mně ve výsledku taková nepřišla) určitě mu něco přinese.

16.11.2009

Rozhodně kniha, kterou stojí za to přečíst. Poměrně poučná a napsaná docela záživným stylem. Na druhou stranu, zas tak moc nového a zajímavého se v ní člověk mého věku nedočte, ovšem jako mladšího by mě patrně uchvátila.

« Předchozí 1 9 14 15 16 17 18 19 20 25 33 Další »