25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

4.12.2009

Pro čtenáře Kerouaca rozhodně zážitek. Kniha je na jeho poměry neobvykle, řekl bych, křehká. Taky víc symbolická, než je obvyklé a stejně tak víc negtivně naladěná. Narozdíl od jiných, (Na Cestě…) tady se dá uvěřit, (a taky se to všeobecně uznává) že kniha byla napsána vlastně na jeden zátah, jazyk je přímo přeplněný i dlouhými odbočkami od hlavní linie a opravdu sugestivně ukazuje proud vědomí zmučeného negativní zkušeností. Nemohu než doporučit, obzvlášť lidem, kteří již mají s autorem nějaké zkušenosti.

29.6.2009

Není to vůbec špatné. Kerouac docela dobře zachycuje svoje pocity při dospívání a ač jazyk není jako v Na cestě, taky celkem stojí za to. Kniha docela zajímavým způsobem graduje a stále „zrychluje“ rozhodně zajímavé čtení.

25.12.2008
Vynikající Mag

Musím říct, že touhle knihou (poslední kterou dokončil) se Kerouac docela blýskl. Hlavně jazyk a celková koncepce jsou prostě dotažené. Používá svůj volně plynoucí styl, řekl bych že v jaksi dokonalejší nebo uhlazenější formě než třeba v Na cestě, dokáže tím docílit toho, že aniž by se v knize něco příliš dělo, pěkně se čte a je jaksi zábavná. V jiných knihách se toto samozřejmě vyskytuje také, ale v téhle mi připadá styl ještě lepší, na malém prostoru dotažený skoro k dokonalosti.

5.11.2009

Keoruacova prvnotina mě příjemně překvapila. Styl sice ještě není tak osobitý, jako v pozdějších a známějších dílech, už se ale dají rozpoznat klasické prvky. Celé je to takové trošku učesanější, což ale v kombinaci s jistým obsahem děje (což je u Kerouaca poměrně neobvyklé) rozhodně nepůsobí nudně. Kniha se sice poměrně pomalu rozjíždí, začátek je opravdu popisný, gradace je však neuvěřitelně dotažená a postupně se dostáváme přes vyhrocené „rozjeté“ pasáže postupně narůstající a klesající v cyklickém schématu až k závěrečnému běsnění.
Rozhodně doporučuji přečíst, uvidíte, že již autorův debut je vyzrálou literaturou.

23.5.2010

v téhle pozdní tvorbě má Kerouac už znatelně víc sebevědomí. Je to poměrně zajímavé čtení, zvláště ve srovnání se starší, klasičtější tvorbou, i styl je docela zajímavý, ale přece jen mi přijde, že tohle dílo nemá takové kouzlo jako jiná.

9.2.2009

Ale jo tak celkem dobré to bylo. Některé výklady sice na mě trošku příliš zevrubné a přirovnání poněkud kostrbatá, s tím jsem ale ostatně počítal. Taky mě příliš nepotěšil jazyk, je v celku nezajímavý (s tím jsem ale opět počítal) a některé větné konstrukce přímo bijí do očí (těžko říct, jestli je to spíše věc autora nebo překladatele) Nicméně je to vcelku zábavné čtení, taková dobrá oddechovaka a taky jsem se z toho přecejen něco dozvěděl, čtvrtá hvezdička je za bezesporu originální nápad.

20.9.2015

Až překvapivě zajímavá kniha. Já na vize budoucnosti moc nejsem, ale tahle mě opravdu bavila. Je nejen zajímavá, dokonce i pěkně napsaná. Navíc je udivující, že přes stáří knihy není většina technických aspektů popisované budoucnosti směšných.

2.5.2009

Moc zajímavá záležitost, zvlášt v porovnání se Společním hlupců – kniha je totiž výrazně odlišná. Zatímco Spolčení hlupců nese rysy městské literatury spíše ze severu USA, Neónová bible je, řekl bych, typicky jižanského stylu. I jazyk (i když už zde lze pozorovat zárodky známé osobité satiry) a celková forma jsou úplně jinde. Ač zde děj není nijak výrazný, jednoduchý jazyk posouvá vyprávění nezadržitelně kupředu, takže se to pěkně čte, prostředí smutku a nepochopení se rozšiřuje a kritika zkostnatělé maloměstské morálky dobře vyplouvá na povrch. Musím říct, že ač je tohle dílo méně ceněné, líbilo se mi víc, než Spolční hlupců, jelikož mi přijde v mnoha směrech zajímavější.

1.10.2012

Autor se docela pěkně popral s jazykem, kterým chce popisovat erotické scény a nepůsobit přitom pornograficky. Taky dobře vystihl atmosféru mísa a vystupňoval kontrast tří prostředí – lesa, temného sídla a krajiny zničené těžbou. Samotného mě trochu překvapilo, jak dobře se kniha čte a že je i pro dnešního čtenáře z našich krajů docela zajímavá.

« Předchozí 1 9 15 16 17 18 19 20 21 25 33 Další »