25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

14.4.2014

Oproti třeba Poštovnímu úřadu bylo alespoň pár povídek alespoň něčím zajímavých. Velká část je ale pro mě pořád naprosto bez obsahu a neskutečně nudná.

16.3.2009

Musím říct, že tahle kniha Bukowskiho v mých očích alespoň malinko pozvedla. Má totiž dokonce i nějaký děj a docela dobře se čte, s překvapením jsem místy našel i něco vtipného. Obsahem je to na první pohled bohapustá hovadina (jaké čtu vcelku rád) ovšem v textu se později dá objevit i něco symbolického a něco se skutečnou myšlenkou. Musím říct, že autor se nakonec vybičoval k docela slušnému výkonu.

31.8.2008

Ginsbergova poezie jako taková je sice dosti náročná, přesto podle mého skvělá. Tento výbor jeho básní není špatný, nicméně bych řekl, že je dost špatně sestaven.

21.4.2008

Duchovní otec beatniků mě svou prvotinou zaujal. Kniha je psána vcelku prostým a pěkně plynoucím způsobem a popisuje autorův život v době, kdy byl závislý na drogách. Poskytuje autentický, velmi zajímavý a originální pohled na věc, protože se nesnaží příliš hodnotit, spíš nás jen vnáší do podivného prostředí…

31.8.2008

Tahle kniha byla hodně těžká na čtení, ale hodně se mi líbila. Ze začátku bylo těžké se do toho dostat, místy je však naprosto strhující, místy zase skoro nečitelná. Chce to moc a moc přemýšlet, bohužel mám pocit, že dílo je myšleno spíše pro starší čtenáře, než jsem já.

31.8.2008

Stoprocentní realistický román se vším, co k tomu patří. Čte se to dobře a je to zábavné a zajímavé. Na rozdíl od klasiků Francouzkého kritického realismu spíše karikuje či zesměšňuje zástupce jistých společenských vrstev, ovšem dělá to dobře a autor si podle mě první Nobelovu cenu, která putovala do USA, zasloužil.

21.9.2008

Ač se jedná o jednu z Klímových umírněnějších knih, stejně se v ní silně projevuje jeho pdivná filosofie a dekadentíní, místy spíš prasácké sklony. Ač má kniha docela příběh, běžným čtenářům se nebude číst zcela snadno, ale pokud jste úchyl, je to něco přesně pro vás. Dílo má krásnu šíleneckou atmosféru a je celé úžasně mimo, jakožto vlastně všechny autorovy knihy.

15.10.2010

Až mě skoro překvapilo, jak je tahle kniha z pozdní autorovy tvorby dobrá. Téma je zpracováno osobitým jazykem dovedeným skoro až k dokonalosti. Jen mi připadá, že překlad Markéty Kaněrové za moc nestojí.

7.2.2013

Je to tedy vážně dílo, to se musí nechat. Autor opravdu umí psát a zde to dokazuje se vší parádou. Místy toho na mě ale bylo až trochu moc, když se připojovaly další a další skvěle vystižené postavy, další napjaté situace, další přemýšlivé pasáže a hluboké výlevy. Jakoby se na mě sypal literární kopec.

21.9.2008

Veleznámé dílo se pěkně čte a má atmosféru, dobře popisuje nálady zaostalých vesničanů v odlehlých osadách za krušných dob. K četbě mě vlastně dovedla až osobní návštěva Koločavy, ale rozhodně toho nelituji.

« Předchozí 1 9 16 17 18 19 20 21 22 25 33 Další »