25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

repli2dev


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čtu, protože jinak by můj mozek nějak postrádal potravu – myšlenky, (intuitivní) představy.

Více o mně najdete na osobní stránce http://www.jandrabek.cz

Systémová role Admin
Rok narození 1990
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.8.2018
Přečtené knihy 343
Názory 322
Diskuzní příspěvky 237
Sledující 15
repli2dev
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

25.3.2011

Náročnější kompozice více příběhů, které se prolínají – vypravěčský styl je takový až pedatsky vedoucí.

Kunderovy postavy, jejich psychologie, … mě připadnout nerealistické a mnohdy až odporné. U spousty myšlenek až cítím jejich snahu zužitkovat jeden z jeden jejich významů pro nějaký autorův vrtoch. Kniha se mi prostě nelíbila, alespoň byla lepší než Žert.

„Své potom vykonaly rovněž "poznámky autora“ připojené k českým vydáním románů, v nichž Milan Kundera často nadnáší „správnou“ interpretaci svého díla a také se snaží vsugerovat, že patří mezi největší romanopisce všech dob… " -Lidové noviny

6.8.2012

Typická Fulgumova oddechovka. Krátké a často srdečné povídky na různá lidská témata (v tomto díle byly asi 4 o svatbách).

Mile a příjemně napsané, jen Fulgumovi nesedí témata kde se snaží člověka ohromit jeho neznalostí a ukázat se jako nad věcí… Nejde mu to a je navíc jednoduché ho u toho přichytit (až se někdy přichytávám u hlasitého vykřikování pojmů jako „kecy“, „nesmysl“ a jejich anglických ekvivalentů).

25.12.2010

Četl jsem jako dítě. Je to čtivě dětské ;-), kdo by nesympatizoval s irským prakticky dětským geniálním zločincem?

5.2.2009

Pilot, který havaroval s letadlem na Sahaře se potkává s Malým princem, který mu vypráví své zážitky při cestování mimo svou miniaturní planetku.

Fascinující jak v tak malém množství slov se může ukrýt tolik typizace různých osob, shrnout spoustu věcí a přitom si neustále zachovat jednoduchost pohádky.

5.5.2015

Osobně mi přišel tento díl poněkud zbytečný, nakolik by mi nevadilo ponechat vznik Narnie neodhalený… zbytečné svázána do slov a konkrétních představ.

Narážky na biblické stvoření, autorovo poučování a trochu úporná snaha o vytřískání aspoň nějakého morální poučení skrze postavy příběhu.

Přesto se to čte celkem příjemně a čtení je takové oddychové.

5.5.2015

Příjemný vpád do takové netradičně pohádkové země, příjemné odpočinkové čtení, které končí lehce dřív než by člověk chtěl a čekal.

5.5.2015

Není vyloženě špatná, ale působí trochu nadstaveným příběhem Narnie, která se odehrává ale trochu bokem.

Dobře a rychle se čte, je to trochu předvídavé a moralizování oproti prvním třem knihám série prosvítá na více místech.

5.5.2015

Příjemně dobrodružné a odpočinkové vyprávění z Narnie, o něco víc dobrodružna než v předchozí knize a také o něco vyšperkovanější.

5.5.2015

Za mě asi nejnapínavější díl narnijské ságy, příjemné dobrodružství a zvraty.

První tři díly obecně byly autorem provedeny velmi příjemně, prostředí a situace za kterými lehce prosvítají křesťanské ideály, podané velmi nenásilně a příjemně… až si říkám, že jich musí být těžké si pro neznalého všimnout.

« Předchozí 1 2 3 4 5 10 18 27 35 Další »