25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

9.10.2011

Na téhle miniatuře se mi nejvíc líbí její uvěřitelnost. Autor opravdu solidně vystihl myšlenkové pochody hrdiny, což dozajista nebylo jednoduché.

1.2.2014

Výborná odpočinková četba. Líbí se mi výtečné vykreslení excentrických postav na úžasně malém prostoru.

31.10.2011

Další příjemné a zajímavé povídky. Musím říct, že se mi jiné povídkové sbírky (např. 12 povídek o poutnících) líbily o něco víc, ale to neznamená, že tahle není pěkná. U takto kvalitního autora jsou i ty ne nejlepší knihy stále výtečné.

20.3.2010

Poměrně těžko hodnotitelná kniha. Rozhodně musím vyzvednout jazyk (překlad pana Císaře opravdu stojí za to) a fakt, že kniha je napsána prostě inteligentně. Je pravda, že jsem asi už příliš starý na to, abych dostatečně ocenil nesmyslné příhody a rozmluvy a neustálé zvětšování a zmenšování, co se mi ale skutečně líbilo, je autorova schopnost načrtnout na neuvěřitelně malém prostoru každou novou postavu tak, že si ji člověk živě představí, aniž o ní přečetl více než pár slov.

20.3.2010

Kniha má podobné klady jako Alenka v říši divů, projevují se v ní však dle mého ještě silněji. Opět jazyk (překlad pana Císaře, báseň Žvahlav je úchvatná) a dokonalá zkratka postav zaujmou na první pohled. Rozmluvy rozvádějící vyloženě logickým způsobem nelogický základ pobaví a opět působí velice inteligentně. Celkově je potom dílo jaksi čtivější, protože Alenka má cíl, takže kniha tentokrát i někam směřuje, také vyskytnuvší se autorovy fantazie mi seděly více, především popis různých druhů hmyzu mě vyloženě zaujal.

6.7.2014

Zajímavé čtení s pěkným jazykem. Kniha skutečně nenudí, i když člověk není na podobné knihy obsahující vlastně jen soubor úvah zvyklý. Opakování někteřých myšlenek neotravuje, naopak je příjemně podtrhuje.

18.7.2010

Pěkná kniha, rozhodně zajímavá. Ač to možná nešlo jinak, přijde mi jen trošku přeplácaná. Stylu bych vytkl pouze to, že nenechává čtenáři téměř žádnou volnost, (což je ale zřejmě záměr) a autor na mě už trošku moc „dělá machra“ (Výstižnější označení jsem nenašel, cítím to ve všech jeho knihách, v téhle ale nejvíc)

21.9.2008

Krásně Vonnegutovským způsobem popsaná situace nacistického propagátora vyrovnávajícího se se svou minulostí.

21.9.2008

Dost těžko k dílu něco napsat a hodnotit jej. Je to celé úplně mimo a utahuje si to ze spousty žánrů, hlavně u detektivek a Balzacovského realismu. Autor (a tedy i překladatel) si úžasně vyhrál s jazykem a krom jiných prostředků se v knize vyskytují například velmi krásné neologismy.

24.12.2014

Moc pěkné! Opět skutečně originální postavy i děj, zajímavý jazyk a společenská kritika, která nepůsobí trapně.

« Předchozí 1 9 17 18 19 20 21 22 23 25 33 Další »