25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Verrrunka


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Začala jsem vyrábět záložky do knížek, můžete se mrknout zde: http://www.facebook.com/media/set/?… nebo zde: http://verrrunka1.rajce.net/Zalozky

pokud budete mít zájem, zašlu v obálce libovolné množství, barvu i druh mandalky :)

Systémová role Moderator
Rok narození 1989
Pohlaví Žena
Naposledy přihlášen 19.8.2012
Přečtené knihy 280
Názory 280
Diskuzní příspěvky 73
Sledující 17
Verrrunka
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

17.6.2009

Snad nejlepší z Žáčkových sbírek. Neodpustím si jednu báseň :-)

MŮZA V PODNÁJMU

Má hořká múza z podkroví ta není z rodu lidí Nikdo se nikdy nedoví jak něžně nenávidí

Učí mě vědu objetí milostné prstoklady a tiše šeptá: Zdám se ti miláčku nejsem tady

Zpívá mi v cizích postelích popěvky beznaděje : Když hořkne láska – sládne líh… A pak se tomu směje Má múza s těžkou profesí ta co je vždycky v právu po ránu z okna vyvěsí prádlo – svou vlajkoslávu.

17.6.2009

Sbírka básní.

17.6.2009

Knížka čtyřverší s ilustracemi Jiřího Fixla.

17.6.2009

Výbor básní.

12.7.2009

Lyricko-epická poéma o lásce a zradě.

Hlavní hrdinkou díla, po které je dílo pojmenováno, je „milá“, která se přidá ke skupině loupežníků. Žila s nimi i milostným životem a všichni měli stejný nárok na její lásku. Její pohled na loupežníky se začne měnit v momentě, kdy nejdříve zabijí prodejného kněze a mladíka, který se jí zalíbil. Zvrat nastane v momentě, když se více sblíží s jedním z loupežníku, jenž je následně za porušení dohody o rovnoměrné lásce zabit svými společníky. Po těchto činech se „milá“ rozhodne loupežníky zradit a udá je. Příběh končí v momentě, kdy loupežníci visí na šibenici.

Báseň je psána ve formě dialogu mezi „milou“ a jedním z loupežníků, kteří se postupně střídají. Děj je vyprávěn chronologicky s katastrofickým závěrem, kdy všichni loupežníci skončí na šibenici.

27.5.2010

Vážně dobré, lepší než film. Člověk by čekal něco vlezlého a patetického, ale právě naopak. Dokonce mě to i chvílemi dojalo :-)

13.2.2011

Proboha!! Jak někdo může tolik ublížit čtenářům a toto vydat? Čistě ze zvědavosti jsem si půjčila tuhle knihu. Literaturu miluju a žádné knize bych nemohla ublížit. Ale tuhle bych roztrhala a ještě pro jistotu podpálila, aby už ji nemusel nikdo číst. Takhle to dopadá, když protekční spratek v pubertě nabyde dojmu, že je umělec a za každou cenu to hodlá dokázat světu. Nepředstavitelná úchylárna, zvrhlost nad zvrhlost a hnus. Prý surrealistický počin.. Surrealisté se musí v hrobě obracet. Cituji: Dívka mnoha nadání a zájmů – zpěvačka, herečka, básnířka, prozaička, autorka divadelních her… Není toho už trochu moc? Dokázala jsem přečíst 20 stran, nechápu, jak se mi to povedlo.

27.9.2009

Kratší próza, 8 povídek baladického ladění spojených s dětským říkadlem: Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Velmi příjemné čtení na jedno odpoledne :-)

22.10.2009

Výborné bajky pana Žáčka. Spoustu z nich jste už určitě četli a ani o tom nevíte. :-)

24.10.2009

Lope de Vega čerpá ze skutečných událostí, které se odehrály v r. 1476 – snaha o sjednocení Španělska. Jedná se o tříaktovou veršovanou divadelní hru s prvky jak tragickými, tak komickými (tzv. španělská komedie). Dílo dostalo název podle svobodné vesnice, která se vzbouří, protože komtur Goméz, představitel rytířského řádu, neuznává svobodná práva vesničanů, pronásleduje její obyvatele a znásilňuje ženy sedláků. Proto je zabit. Král vyšle do vsi soudce dona Rodriga, aby vraha potrestal. Obyvatelé se však na soud připraví. Na otázku, kdo je vrahem, zazní společná odpověď: „My, Fuente Ovejuna!“ Autor vyzdvihuje kolektivitu, čest a morálku vesničanů, zdůrazňuje právo na lidskou důstojnost. Jednota vesničanů tak zmaří vykonání trestu. (zdroj Wikipedie)

« Předchozí 1 8 15 18 19 20 21 22 23 24 28 Další »