25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

12.12.2009

Příjemná pohádka se silně snovým prostředím a poměrně netradičním celkovým pojetím.

13.10.2012

Je až neuvěřitelné, že i kniha o zahradničení může být takhle zábavná. Má to výtečný jazyk a jako obyčejně skvělé jsou i autorovy ilustrace.

19.12.2009

Já toho Holana prostě žeru. Je to opravdu mistr jazyka a křehkého vyjadřování, což v tomto nádherném díle opět dokazuje.

19.12.2009
Vynikající Sen

Tahle úžasná rozsáhlá báseň vyniká nejen nádherou a křehkostí jazyka, ale i opravdu sugestivním vystižením pochmurné atmosféry začínající války.

19.12.2009

Tohle vesměs prozaické dílo samozřejmě panuje krásným jazykem, jinak je to ale spíš jen lehké, odpočinkové čtení. Holan jen tak „hodil na papír“ pár vzpomínek na Ruské vojáky, které po válce potkal.

15.2.2010

Především se divím, že jsem první, kdo sem takhle známou knihu přidává. Právě její popularita mě asi nakonec přesvědčila, abych si ji taky přečetl, ovšem taky možná způsobila že ač jsem se snažil, nečetl jsem úplně bez předsudků.
K obsahu. No. Kniha obsahuje v zásadě dobré myšlenky, je tu však několik velkých ale. Už podtitul a text na zadní straně mě poměrně odpuzovaly, přímo z nich čiší (a jak se ukázalo, ze zbytku knihy také) umělá snaha knihu nějak ozvláštnit, vyvolat dojem, že obsahuje jakési tajemné, nedávno odkryté vědění z hloubi Jihoamerického pralesa. Přitom ony v zásadě dobré myšlenky nejsou vůbec ničím novým a setkáme se s nimi (zvlášť když zamíříme na východ) poměrně často. Celou dobu čtení jsem potom měl pocit, jako kdybych se koukal na reklamu v Americkém stylu. Je to samé zvolání „Změňte svůj život!“ někdy skoro až „Přemýšlejte takhle!“, časté omílání jednoho pořád dokola dojem reklamy jen posiluje. Obsah by se bez problémů vešel do dvou esejí a věřím, že by to v takovém případě bylo mnohem příjemnější čtení.
Ne druhou stranu věřím, že existují lidé, kterým by tato kniha mohla svým způsobem pomoci, protože jakýsi obsah v ní přece jen je. Pokud vás láká, klidně si ji přečtěte, (ostatně je dost krátká, takže v nejhorším případě moc času neztratíte) třeba vám ta příšerná forma nebude vadit tak jako mě.

15.2.2010

První díl románové trilogie z pozdější autorovy tvorby se na nás sype rychlým tempem a je jak jinak než úžasný. Typický styl je zde dotažen opravdu k dokonalosti, zvláštností ovšem je, že role vypravěče je zde přidělena Hrabalově manželce Pipsi. Kniha popisuje část autorova života v Praze v Libni, v ulici Na Hrázi, takže se obsahově částečně překrývá například s díly Něžný Barbar nebo Příliš hlučná samota.
Ke čtení bych doporučil spíše těm, kteří mají s Hrabalem už jisté zkušenosti a jeho literatura se jim skutečně líbí, protože kniha přece jen moc děje nepobrala a pokud někoho neuchvacuje ten styl, mohla by ho nejspíš trošku nudit.

18.2.2010

Nádherná sbírka o smrti a zimě. Při čtení mi občas doslova běhal mráz po zádech. A ten jazyk! Ta zvukomalba! Slíva je jednoduše nepřekonatelný.

7.2.2013

Ale jo, pěkné to je. Místy tedy poněkud divné, ale v celku zajímavé a čtivé. Trochu mi vadí, když autor knihou, abych tak řekl, machruje a taky by si mohl odpustit ty své věčné pohovky a sendviče.

14.3.2010

Za originálním názvem a ještě originálnějším interaktivním přebalem se skrývá výbor poezie. Dora Kaprálová sestavila knihu z básní, které vyšly v jakési rubrice Mladé Fronty. Jedinou podmínkou pro zařazení do výboru potom bylo téma – básně se musely týkat Brna. Toť moje krátká anotace.

Kniha na první pohled růžovou barvou a vskutku netradičním zpracováním. Škoda je, že použitá barva poměrně intenzivně zapáchá. Co se obsahu týče, je rozhodně více než zajímavý. Některé z básní dosud nikde jinde nevyšly a někteří z autorů jsou naprosto neznámí. O každém z autorů je uvedeno několik vět, takže se člověk z knihy i něco naučí. Rozhodně si potom rozšíří obzory a třeba i malinko upraví pohled na současnou Českou poezii.

« Předchozí 1 9 17 22 23 24 25 26 27 28 33 Další »