25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

repli2dev


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čtu, protože jinak by můj mozek nějak postrádal potravu – myšlenky, (intuitivní) představy.

Více o mně najdete na osobní stránce http://www.jandrabek.cz

Systémová role Admin
Rok narození 1990
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.8.2018
Přečtené knihy 343
Názory 322
Diskuzní příspěvky 237
Sledující 15
repli2dev
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

9.4.2011

Vybrané příběhy ze starého i nového zákona, přičemž každá je doplněna o barevnou ilustraci. Text byl převyprávěn a značně zkrácen, takže o náhražku jít nemůže nicméně text je přizpůsoben pro děti a je jednoduchý. Ilustrace jsou perfektní, dodneška si je pamatuji.

25.4.2011

Převážně situační katolický humor, který často vychází ze znalosti svatých (to mě nudí). Přesto ke konci se vyskytují i vtipy s rafinovaně ukrytější pointou.

„Jen tráva na pastvě má jistotu spasení…“

3.5.2011

Z první třetiny se věnuje převyprávění obou eposů, z druhé vylíčení Schliemannova života (snad víc dramaticky než samotnou Iliadu a Odyseiu), závěr pak věnuje dalším expedicím, objevům a sporům, které se vynořily z nepřeberného množství poznatků.

Zamarovský zase ukazuje, že umí najít dobré informace a přímo brilantě je sepsat do čtivého textu. Čte se to lehce a s napětím, i když většinu už člověk slyšel.

Ohodnotil bych knihu ještě jednou hvězdičkou navíc, nebýt té poslední části, ve které se Zamarovský (na můj vkus až příliš) zarýval do „buržoazních vědců“, vyzdvihoval Marxe a Engelse…

26.4.2011

Pouhých 95 tezí bez nějakého obalu, takže místy není patrné, co je myšleno vážně a co jako naprostá ironie (a že tam takových pasáží není zrovna pár).

Kritizuje prodávání odpustků, přesto nekritizuje papeže samotného (spíš napadá mašinérii pod tím). S celkovou kritikou odpustků a očistci se dá souhlasit.

Ale jsou zde jisté (z mého pohledu) nehezkosti. Například nadřazuje kněžský stav nad obyčejné lidi, stále přetrvává dualita těla a duše spolu s důrazem na tresty a utrpení. Pozastavil jsem se nad „protože první dělá posledními“ a o řádek níž „protože poslední dělá prvními“, což je totéž, jen to používá pro dvě naprosto odlišné situace.

A skutečnými perličkami jsou obraty jako „každý má nárok na úplné odpuštění hříchů“ a „má právo na úplné odpuštění“.

8.7.2011

Velmi jednoduché, ale velice dobře provedené kresby koček, které jsou vlasně všude stejné :-)

Elegantní a vtipné :-D Videa ve stejném provedení najdete na http://www.youtube.com/user/simonscat

3.5.2011

Kniha ze starozákonních spisů (není řazen mezi proroky, do jaké míry předjímal budocnost je sporné – tyto knihy se často psaly až „po“), ve které Daniel v babylonském zajetí „vysvětluje“ vyhnanství a snaží se „napravit“ Izraelity. Druhá polovina se pak věnuje Konci (= apokalypse) – s poznámkami pod čarou budete i v obraze, který symbol značí, kterého panovníka.

Jedna z čitelnějších knih, nicméně necítím z ní nějaký obrovský přesah.

7.5.2011

Sympatická kniha, prevážně proto, že Halík píše s neuvěřitelnou lehkostí (neříkám však, že text je nenáročný na přemýšlení).

Celá kniha je složená z esejů na jedno téma (opravdu překvapivé). Není obtížné ji číst, často používá různé analogie s Kafkovým procesem, Nietzchovým Zarathustrou a spousty jinými mysliteli. A celkově působí vyzrálým dojmem a s velkou částí myšlenek mi mluví z duše.

14.2.2012

Lepší název by byl Pavlovy skutky či obdobně, nicméně původně to název nemělo.

Co se formy týče je použit epický výpravný styl, který byl v antické době běžný.

Za zajímavost stojí velká propojenost s Lukášovým evangeliem a naopak nepropojenost (rozpory) s Pavlovými listy.

26.5.2011

Nejzatíženějším listem Nového zákona, ve kterém svatý Pavel představuje hlavní myšlenky křesťanství. Jak je u jeho listů obvyklé, zase kritizuje skutkaření (starozákonní), chápe zde Židy jako odpadlíky, nicméně nechává jim dveře otevřené. Přidává důraz na víru (= důvěru), tedy vztah s Bohem. Ba co víc, dokonce říká, že existují i lidé, kteří nejsou křesťany a stejně žijí ve víře a budou spaseni. Vysvětluje důležitost ohleduplnosti a společenství, varuje před bludaři.

14.3.2012

Srozumitelný a velmi strukturovaný výklad o lásce ke smrti a lásce k životu. Zabývá se psychologií, konkrétně sadismem, narcismem, fixací na matku/otce, svobodou volby, odkazuje a často vysvětluje známé evropské filozofy a jejich učení (Freud, Spinoza,…)

Kraťoučká kniha, která všechny pojmy propojuje, je strukturovaná i přesto, že je napsaná v víceméně jako jeden kompaktní text.

Autor si neklade snahu vše vysvětlit a ukázat jasné rozdělení. Naopak ukazuje, že existuje horizont kdy všeho trochu potřeba a je to jen boj o správné vyvážení. Celkové vyznění díla je optimistické a praktické příklady velmi ilustrativní.

« Předchozí 1 10 18 24 25 26 27 28 29 30 35 Další »