25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

trpaslyk


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čtení je jedním z mých nejoblíbenějších koníčků, někdy si dokonce říkám, proč člověk musí dělat i jiné věci a nemůže prostě jenom číst a číst a číst. Bohužel obvykle zapomínám jména hlavních postav a často i název knížky, pamatuju si prostě spíš děj, nebo co mě na knížce upoutalo. U knížek dost hodnotím i jejich vzhled a mám ráda, když knížka voní novotou. Jsem hrdým majitelem čtečky e-knih, a tak postupně přicházím na chuť i elektronickému čtení, což rozhodně neznamená, že bych opouštěla to klasické papírové.

Systémová role Moderator
Rok narození 1984
Pohlaví Žena
Naposledy přihlášen 10.1.2013
Přečtené knihy 201
Názory 200
Diskuzní příspěvky 64
Sledující 10
trpaslyk
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

31.3.2009

Román popisuje děsivý svět totalitních režimů pod vládou jedné Strany, jíž se nikdo a nic nesmí protivit. Je to čtivě napsáno, ale je to až moc děsivé.

26.6.2009

Omlouvám se všem, kteří tuto knihu milují, ale mně bohužel nesedla. Vančurův jazyk mi není blízký, spíš naopak, ale to není to hlavní. Jeho humor se mi nelíbí, ať se snažím, jak se snažím. Neříkám, že je ta knížka vysloveně špatná, to rozhodně ne, ale mě subjektivně ničím neoslovila.

26.6.2009

Knížka plná velmi milého, laskavého humoru a vyprávění, které se příjemně čte a ještě lépe poslouchá. Pan autor měl opravdu zajímavý život, ale ještě zajímavěji o něm (a hlavně o svém tatínkovi) umí vyprávět.

18.4.2010

Už dlouho se mi nestalo, že bych knížku nedokázala dočíst do konce, i když se mi třeba vůbec nelíbila. Je to zvláštní – o téhle nemůžu říct, že by se mi nelíbila, to ne, ale prostě je tak málo zajímavá, tak málo poutavá, že jsem se každý den nutila k tomu, abych ji otevřela, vždycky jsem přečetla pár stránek a nijak mě to nezaujalo. Nemám už chuť a sílu nutit se dál, takže po 80 stranách vzdávám… Slyšela jsem ten příběh vyprávět a zní zajímavě, ale asi styl, jakým je kniha psaná, mě odradil a znudil.

1.1.2011

Pro mě jednoznačně nejlepší dílo od Jane Austenové. Knížku jsem si přečetla až po několikerém shlédnutí filmového zpracování z roku 2005 a musím říct, že takhle věrné zpracování knižní předlohy do filmové podoby jsem snad ještě neviděla. Stejné dialogy, stejné scény, stejné dojmy… Pokud srovnám Pýchu a předsudek s jinými knihami Jane Austenové, které jsem četla, tak v této jsou nejpropracovanější charaktery postav a jejich vývoj.

25.4.2009

Zajímavý motiv věčného mládí doplněného o hříchy, které se projevují na obraze místo na člověkovi, který je páchá, je velmi zajímavě zpracován. Ta knížka rozhodně stojí za přečtení, už kvůli svému motivu, který do té doby neměl obdoby.

12.3.2010

Hodně zvláštní knížka, četla se mi fakt špatně. Neměla jsem z ní dobrý pocit ani při čtení, ani potom. Některé věci jsem vůbec nechápala, postavy mi nebyly sympatické, spíš jsem se jich děsila. Nic pro mě, tahle knížka.

28.2.2010

Bylo snadné téhle knížce podlehnout, bohužel pro mě bylo navíc nemožné přestat číst. Knížka mě trochu lákala už když byla na pultech knihkupectví, ale odkládala jsem ji až do doby, než budu mít víc času na čtení. Jenže jsem mezitím viděla film, vlastně oba dva zatím natočené filmy podle prvního a druhého dílu knihy, a byla jsem jimi dost zklamaná. Tak mě to přimělo „ochutnat“ knížku a zjistit, jestli je špatný základ, nebo je to vina režisérů a scénáristů – b) je správně. Stmívání je knížka, kterou čtete jedním dechem a nejste schopni přestat. Jak už psala Theya – jde opravdu o červenou knihovnu, ale alespoň se zajímavým příběhem. Plný počet hvězdiček dát nemůžu – paní Stephenie Meyerová sice vymyslela poutavý příběh, ale podle mého názoru tomu ještě něco chybí, nějaká větší zručnost, lehčí styl. Knize na obtíž jsou hodně často opakující se stejná přirovnání, stále stejné popisy výrazů ve tvářích postav apod.

28.2.2010

Druhý díl ságy o upírech se mi z celé série líbil nejméně, i přesto to bylo ale bezva čtení. V rámci celé tetralogie působí Nový měsíc jako místo pro detailní vykreslení charakteru Belly, i když je dějově slabší. Dává dojem, že spíš než samostatnou knihou je pomocnou a nutnou součástí pro další rozvinutí příběhu v dalších dílech.

12.3.2010

Já vím, že knížka Malý princ je celosvětově a napříč všemi generacemi opravdu oblíbená a nechci hanět něčí vkus, takže jenom stručně k mému názoru – Malý princ se mi vůbec nelíbí, je mi úplně cizí jeho poetika, jeho svět. Už jsem to zkoušela dvakrát, ale vůbec mě to neoslovilo…

« Předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21 Další »