25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Lukáš Budínský


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Naposledy přihlášen 21.2.2017
Přečtené knihy 16
Názory 16
Diskuzní příspěvky 0
Sledující 0
Lukáš Budínský
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

28.1.2008

Napíši hodnocení pouze k tomuto prvnímu dílu ze Zaklínačské ságy. Je to bezesporu jedna z nejlepších fantasy co jsem cetl. Narozdíl od jiných autorů Sapkowski nekopíruje pouze Pána prstenů, ale jde svou cestou. Na hrdinské příběhy se zde díváme místy s odhlehčeným nadhledem, nejednou se člověk od srdce zasměje. Doporučuji přečíst celou ságu. Děj postupně graduje a Věž Vlašťovky byla maximálním vrcholem – těch 500 stránek jsem zhltnul za víkend. Poslední díl důstojně ságu i příběhy uzavírá, ale dynamičnosti předposledního již nedosahuje. Hodnocení dávám „průměrné“ – ale to je v rámci celé literatury. V měřítku fantasy je špička!

28.1.2008

Názor viz Krev Elfů

28.1.2008

Názor viz Krev Elfů

28.1.2008

Názor viz Krev Elfů

28.1.2008

Názor viz Kref Elfů

28.1.2008

Výborná kniha, odehrávající se v nekolika časových rovinách. Nadčasová sonda do vztahu dvou lidí v období socialismu. Přečtena jedním dechem.

28.1.2008

Velmi zajímavé čtení. Na pozadí jednoduchého příběhu o skupině dětí ztroskotaných na neobydleném ostrově rozvádí autor hlubokou studii lidského chování. Skupina dětí se snaží vytvořit demokratické společenství, ale vše díky lidské podstatě selhává a přicházejí na řadu indivudální zájmy, šikana, tyranie a fanatismus. Dětští hrdinové zde představují zrcadlo pro celou společnost – kde i pozitivní snahy se díky jednotlivcům a jejich zájmům mohou vymknout kontrole.

28.1.2008

Jedna z knih, kterou jsem nedokázal odložit, než jsem jí přečetl. Opravdu výtečná novela nastavující zrcadlo současné společnosti, kde i když člověk má všechno, tak není spokojen a šťasten.

28.1.2008

Bohužel jsem od tohoto románu čekal více. Autor mi byl neznámý a doporučený jako výtečný sci-fi autor. Tento román je ovšem primárně určený pro mládež – nikoliv pro dospělého čtenáře. Zápletka je poněkud naivní i s zajímavým zvratem ke konci. Velkou měrou se autor věnuje vysvětlování matematických a fyzikálních zákonů potřebných pro let do vesmíru. Mohu doporučit čtenářům kolem 15ti let.

28.1.2008

Mám Bukowskiho hodně rád a tahle nově přeložená sbírka povídek mi udělala radost. Obsahuje řadu příběhů, které propojují a rozšiřují romány s osudy Chinaskiho. Zajímavé jsou také povídky, které jsou čiré fikce. Tato sbírka ale patří mezi to „nejdrsnější“ co je od Bukowskeho k sehnání – nebere žádné ohledy, vše je vyřčeno napřímo a intenzita prožitku a občas i hnusu je opravdu vyjímečná. Pro fanoušky autora povinnost, pro zatím nefanoušky doporučuji spíš romány jako Poštovní úřad, Šunkový nářez nebo Hollywood. V nich poznáte, zda na to máte žaludek.

« Předchozí 1 2 Další »