25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

4.12.2007

Je to dost prasečina (což by teda vůbec nevadilo) ale hlavně dost nuda. Celou knihu jsem čekal kdy začne nějaká myšlenka nebo nějaký děj, nebo třeba jazykově zajímavá pasáž, ovšem než jsem se dočkal, byl jsem na konci.

9.12.2007

Musím říct, že se mi kniha nelíbila. Většinou byla nudná, „úvahy“ neměly žádnou myšlenku, a pokud přece, tak skutečně povrchní, způsobem, jako když si někdo myslí, že ví něco o světě, ale opak je pravdou. Našel jsem jen málo míst která by se mi aspoň trošku zamlouvala.

14.4.2014

Oproti třeba Poštovnímu úřadu bylo alespoň pár povídek alespoň něčím zajímavých. Velká část je ale pro mě pořád naprosto bez obsahu a neskutečně nudná.

15.2.2010

Především se divím, že jsem první, kdo sem takhle známou knihu přidává. Právě její popularita mě asi nakonec přesvědčila, abych si ji taky přečetl, ovšem taky možná způsobila že ač jsem se snažil, nečetl jsem úplně bez předsudků.
K obsahu. No. Kniha obsahuje v zásadě dobré myšlenky, je tu však několik velkých ale. Už podtitul a text na zadní straně mě poměrně odpuzovaly, přímo z nich čiší (a jak se ukázalo, ze zbytku knihy také) umělá snaha knihu nějak ozvláštnit, vyvolat dojem, že obsahuje jakési tajemné, nedávno odkryté vědění z hloubi Jihoamerického pralesa. Přitom ony v zásadě dobré myšlenky nejsou vůbec ničím novým a setkáme se s nimi (zvlášť když zamíříme na východ) poměrně často. Celou dobu čtení jsem potom měl pocit, jako kdybych se koukal na reklamu v Americkém stylu. Je to samé zvolání „Změňte svůj život!“ někdy skoro až „Přemýšlejte takhle!“, časté omílání jednoho pořád dokola dojem reklamy jen posiluje. Obsah by se bez problémů vešel do dvou esejí a věřím, že by to v takovém případě bylo mnohem příjemnější čtení.
Ne druhou stranu věřím, že existují lidé, kterým by tato kniha mohla svým způsobem pomoci, protože jakýsi obsah v ní přece jen je. Pokud vás láká, klidně si ji přečtěte, (ostatně je dost krátká, takže v nejhorším případě moc času neztratíte) třeba vám ta příšerná forma nebude vadit tak jako mě.

11.9.2012

Zrovna tuhle knihu je docela těžké hodnotit. Na jednu stranu je to vážně slabé, docela fajn slohovka, ale rozhodně ne literatura. Na stranu druhou právě tenhle fakt způsobuje, že nemám příliš problém autorovi (panu Cempírkovi) věřit, že knihu napsala mladá Vietnamská Češka, o což mu nejspíš šlo, a tak musím konstatovat, že se mu to povedlo.

25.2.2011

Další komiks z hlavy Jaroslava Rudiše a štětce Jaromíra 99 s hrdinou Aloisem Nebelem. Původně jsem si myslel, že jde o pokračování oné úžasné trilogie Bílý potok – Hlavní Nádraží – Zlaté hory, což se bohužel nepotvrdilo. Kniha je souborem kratinkých jednostránkových komiksů, které sice na původní díly (a na sebe navzájem) nějakým způsobem navazují, ale jen velmi volně. Několik z nich je docela vtipných, ale v zásadě jsou spíš docela nezajímavé či prvoplánové, ač mají docela dobře zachovanou jednotnou „atmosféru“

17.4.2011

Většina básniček v téhle malé sbírce mi přišla nezajímavá. Na jazyk se autor vůbec nezaměřuje, na zvuk spíše taky ne a obsahu většinou moc není, zato laciného patosu až až. To, že si autor onen laciný patos uvědomuje a dává to najevo je sice pozitivní, ale nezbaví nás ho to.
Vyskytlo se však i několik zajímavých kousků, zhruba ve dvou třetinách knihy, kvůli kterým jsem rád, že jsem ji četl. Zbytek sice nezaujme, ale přečíst se dá.

24.4.2013

Svižný jazyk se snaží nahrazovat takřka chybějící děj nebo jinou náplň. Daří se to, ovšem jen do jisté míry. Velmi brzy mi začalo připadat, že se ten jazyk opravdu přespříliš snaží působit moderně, dynamicky, zkrátka „in“. Na mnoha místech to působí dost nepatřičně, jakoby se autorka postupovala podle příručky tvorby moderního textu. Celkově se kniha docela dá číst, ale nejspíš za to úplně nestojí.

« Předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33 Další »