25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

7.2.2013

Ale jo, pěkné to je. Místy tedy poněkud divné, ale v celku zajímavé a čtivé. Trochu mi vadí, když autor knihou, abych tak řekl, machruje a taky by si mohl odpustit ty své věčné pohovky a sendviče.

14.3.2010

V tomto skoro románu se autor vypořádává se svou kariérou spisovatele a tak nějak bilancuje. Poměrně zamotaný děj, kterého je navíc v knize poměrně málo a odkazy na jiné knihy či v nich probrané myšlenky knihu předurčují spíše lidem, kteří mají mají autorovo dílo už více načtené. Jazyk zůstává v klasickém stylu, ovšem vypravěčem je zde sám autor a mísí sám sebe do fiktivního děje, který napsal, mnoho myšlenek je řečených vyloženě přímo. Kniha mě nenadchla tolik, jako většina ostatních, přesto je stále velmi kvalitní a opět obsahuje jisté sdělení.

14.3.2010

Za originálním názvem a ještě originálnějším interaktivním přebalem se skrývá výbor poezie. Dora Kaprálová sestavila knihu z básní, které vyšly v jakési rubrice Mladé Fronty. Jedinou podmínkou pro zařazení do výboru potom bylo téma – básně se musely týkat Brna. Toť moje krátká anotace.

Kniha na první pohled růžovou barvou a vskutku netradičním zpracováním. Škoda je, že použitá barva poměrně intenzivně zapáchá. Co se obsahu týče, je rozhodně více než zajímavý. Některé z básní dosud nikde jinde nevyšly a někteří z autorů jsou naprosto neznámí. O každém z autorů je uvedeno několik vět, takže se člověk z knihy i něco naučí. Rozhodně si potom rozšíří obzory a třeba i malinko upraví pohled na současnou Českou poezii.

22.5.2010

Opět se divím, že takhle známou knihu přidávám jako první. Co bych k ní řekl? Především není vůbec tak kontroverzní, jako se o ní tvrdí. Většinu názorů, které jsou knize vytýkány, v ní vůbec nenajdete. Nejznámější kritiky opravdu pramení pouze z chybného výkladu, kniha například neobsahuje žádné vyjádření, které by se dalo nazvat genetickým determinismem.
Forma není špatná, osobně se mi nejvíc nelíbily pasáže vysvětlující biologické pozadí, protože díky svému oboru všem pojmům rozumím a bylo to tak pro mě velmi zdlouhavé. Taky bych řekl, že některé pojmy by se daly vysvětlit o něco lépe, ale za špatná ta vysvětlení označit nejde.
Celkově se dle mého jedná rozhodně o zajímavou knihu přinášející zajímavé myšlenky i pro čtenáře, kteří se biologií nezabývají. Přes občasnou zdlouhavost se díky populární formě kniha i poměrně dobře čte.

1.2.2014

Je to pěkné a hodně Turecké. Možná jsem ovlivněn tím, že místa, kde se děj knihy odehrává znám a mám rád, ale věřím, že se kniha může líbit i někomu, kdo z Turecka tak nadšený není. Líbí se mi taky zajímavý jazyk a fakt, že zásadní roli v příběhu hraje poezie.

30.12.2010

Kniha velmi stravitelným způsobem vysvětluje základy astrofyziky a věnuje se i historii výzkumu vesmíru. Rozhodně doporučuji všem jako úvod do problematiky.

30.12.2010

Přes pěkný přebal a vůbec zpracování knihy se jedná o ryze vědecky pojatou publikaci. Pro čajomily neznalé pojmů botaniky tato publikace nebude příliš zajímavá.

6.6.2011

No dobré to je! Kniha volně plynoucí v meditativní náladě, v podstatě poskládaná z úvah postupně naplňujících určitý rámec. Líbí se mi, jak se autorovi přes popisovanou dobu, situaci a minulost hrdiny daří nesklouzávat k přímé kritice poměrů. Ta jen nenásilně vyvstává někde mimo obzor vypravěče.

4.4.2011

Podtitul knihy zavání nějakou lacině motivační až ezoterickou literaturou a předmluva vyznívá (zvlášť pro lidi, kteří neznají jisté Brněnské okruhy) dle mého dost divně.
Když se ovšem čtenáři podaří překonat tyto dva, podle mého názoru, docela odrazující prvky, může být příjemně překvapen.
Kniha je zajímavá a inspirativní. Pro mě osobně trošku moc jednoduchá, ale to bych měl spíš chválit, protože toho se autor cíleně snaží dosáhnout a daří se mu to. Přes onu jednoduchost a fakt, že většinu z témat knihy už znám jsem se dozvěděl poměrně dost nového a především našel úžasnou spoustu odkazů na další literaturu.
Hvězdičku strhávám za podtitul, předmluvu a občasné překlepy a jazykově nepříliš pěkná vyjádření, takže spíš za kosmetické vady.

9.10.2011

Sbírka povídek psaná výtečným jazykem (viz. můj názor na Možná že odcházíme). Oproti jiným je dost různorodá, některé texty jsou z „klasického“ domácího prostředí, jiné z vyloženě experimentálních světů. Některé povídky mají i klasickou pointu, což někoho určitě potěší. Rozhodně doporučuji, stojí to za přečtení.

« Předchozí 1 9 14 15 16 17 18 19 20 25 33 Další »