25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Jock


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Čajovník. Pro zájemce: http://jock.bloguje.cz/

Systémová role Moderator
Pohlaví Muž
Naposledy přihlášen 18.5.2016
Přečtené knihy 322
Názory 256
Diskuzní příspěvky 118
Sledující 18
Jock
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

18.12.2008

Naturalismus jak má být v typickém románu z 19. století se vším všudy. Čte se to dobře, jen mi to místy přišlo trošku zbytečně rozvleké a některé děje zbytečně a jaksi „bez funkce“. Líbí se mi, že skoro všechny postavy jsou psychologicky patologické a jejich vývoj je dobře vystavěn a popsán.

21.12.2008

Jám mám tohohle autora prostě rád a tohle je další z knih které mě v mém postoji utvrzuje. Zase jeho krásný a originální jazyk a styl, vážné myšlenky předané netypickým, ale silným způsobem, úžasný nadhled nad světem a tak podobně.

25.12.2008
Vynikající Mag

Musím říct, že touhle knihou (poslední kterou dokončil) se Kerouac docela blýskl. Hlavně jazyk a celková koncepce jsou prostě dotažené. Používá svůj volně plynoucí styl, řekl bych že v jaksi dokonalejší nebo uhlazenější formě než třeba v Na cestě, dokáže tím docílit toho, že aniž by se v knize něco příliš dělo, pěkně se čte a je jaksi zábavná. V jiných knihách se toto samozřejmě vyskytuje také, ale v téhle mi připadá styl ještě lepší, na malém prostoru dotažený skoro k dokonalosti.

30.12.2008

Vcelku pěkné čtení. Jazyk teda není ničím zajímavý, taky bych vytkl pár časových a logfických nesrovnalostí, které zrovna v téhle klnize působí dost rušivě. Místy je to podle mého taky poněkud uměle šroubované. Nicméně námět je dost originální a zajímavý, v knize se vyskytuje pár myšlenek a nápadů které vskutku stojí za pozornost no a celé se to dobře čte, je to vcelku napínavé a zábavné.

3.1.2009

Pěkná knížečka. Jednak má až nečekaně zajímavý, svým způsobem skoro básnický jazyk, jednak má varovný obsah který rozhodně stojí za to. Krom toho je to nspasáno dosti čtivě.

23.1.2009

Před každou další Vonnegutovou knihou si říkám, že už přece nemůže být TAK dobrá jako ty ostatní. A vždy jsem znovu vyveden z omylu. Tahle je dokonce řekl bych i v jeho měřítku nadprůměrná. Chronologicky vzato je to první dílo kde se objevuje onen úžasně originální, zajímavý a závažně sdělný jazyk a co se týče námětu a myšlenky, obojí vskutku stojí zato.

23.1.2009

Kvalitní výbor vynikajícího autora. Holan je vskutku Pan básník, mistr svého řemesla.

9.2.2009

Ale jo tak celkem dobré to bylo. Některé výklady sice na mě trošku příliš zevrubné a přirovnání poněkud kostrbatá, s tím jsem ale ostatně počítal. Taky mě příliš nepotěšil jazyk, je v celku nezajímavý (s tím jsem ale opět počítal) a některé větné konstrukce přímo bijí do očí (těžko říct, jestli je to spíše věc autora nebo překladatele) Nicméně je to vcelku zábavné čtení, taková dobrá oddechovaka a taky jsem se z toho přecejen něco dozvěděl, čtvrtá hvezdička je za bezesporu originální nápad.

15.2.2009

Docela dobře odpočinková sbírka, má to pěkný jazyk a je to básnicky „řemesně dobře odvedené“ nicméně většina básní mě nijak neoslovila obsahem ani formou.

15.2.2009

Moc pěkná věc. Užasný jazyk používající velice vydařené obraty, krásně imaginativní a lehce poetický náhled.

« Předchozí 1 9 14 15 16 17 18 19 20 25 33 Další »