25. 9. 2016 Převzato CBDB V budoucnu bude zřejmě možný převod účtu přímo na ČBDB.
Provoz bude ukončen k 31. 8. 2016.

Ceníme si vašeho zájmu a aktivity, kterou se podařilo vytvořit nezanedbatelné množství zajímavého obsahu. Bohužel není pro nás dále smysluplné (a možné) tento web nadále provozovat, a proto bude k 31. 8. 2016 jeho provoz ukončen.

  • Pro export dat navštivte svůj profil (po přihlášení), kde si můžete exportovat názory a poličky.
  • V případě problémů či jiných dotazů nás kontaktujte na adrese: info@leganto.cz.
  • Jako alternativu můžete pro české a slovenské knihy doporučujeme využít ČBDB
    (Českou bibliografickou databázi).

Peetuliska


Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/data/accounts/g/groopcz/data/www/leganto/leganto/app/temp/c-Nette.Template/_0c7f200dede3cfc2a41b5b63f8853374.default.phtml.php on line 16

Profil

Knihy jsou moji vášní, ty jediné vás nikdy nezradí a vždy vám poskytnou naději.

Systémová role Moderator
Rok narození 1990
Pohlaví Žena
Naposledy přihlášen 27.7.2015
Přečtené knihy 367
Názory 258
Diskuzní příspěvky 36
Sledující 5
Peetuliska
úroveň založená na uživatelově počtu přečtených knih úroveň založená na uživatelově počtu názorů úroveň založená na uživatelově počtu diskuzních příspěvků úroveň založená na uživatelově počtu sledujících uživatelů
 
 

Názory

13.10.2013

Kniha se zabývá životem jednoho občana pod okem Velkého bratra. Možná, že život, je v tomto případě silné slovo. Neustálé sledování, cenzura, nemožnost svobodného slovního či citového projevu, neustálá kontrola nad vším a nad kýmkoliv. Jakákoliv svobodná myšlenka či odlišnost je předem odsouzeno k definitivnímu umlčení.

Kniha předbíhající svou dobu. Neskutečně silný zážitek. Já už jsem dobu reálného socialismu u nás nezažila, ale tato kniha ukazuje její vystupňovanou a děsivou verzi.

6.10.2008

Pickwick, Snodgrass, Winkle a pan Tupman jsou zvoleni předsednictvím klubu, aby se vydali na cesty, skromažďovali zajímavé příběhy a vlastní poznatky. Do hlavního děje jsou občas vloženy příběhy, které celou knihu zpestří, proto bych rozhodně netvrdila, že kniha je někdy bez děje. Kniha patří mezi obsáhlejší (skoro 700stran), rozhodně to není kniha, která vyloženě nudí, jen se jí musí přijít na chuť.

20.8.2008

Křesťanský král se zamiluje do židovské dívky.. Láska a v pozadí velké historické události.

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla.

3.1.2009

16.letá Gita Lauschmannová se vrací z koncentračního tábora do rodných Puklic. Nečeká ji ze rodina, ani milé slovo, ale lidé, kteří její rodině zabrali majetek a kteří se na ni dívají jako na hmyz, který je potřeba co nejdříve zlikvidovat. Ze svého domu musí odejít, aby přežila. Po letech se vrací, aby vrátila čest své rodině.

Když jsem začala číst, měla jsem pusu doslova otevřenou úžasem, nic takového, co se tam odehrávalo, jsem nečekala. Doporučuji přečíst všem lidem, co si myslí, že každý Němec je automaticky nacista, ale i těm ostatním, protože je to kniha s opravdu silným příběhem.

13.9.2008

Kniha je rozdělena do kapitol Leden, Únor, Březen, Duben, Květen. Je to příběh staršího muže Petra Bucha, režiséra, ktrý se rozhodl zrežírovat divadelní hru Birgit Stadtherrové, která je duševně labilní a tajnůstkářská osoba, okolím ale uznávaná spisovatelka. Setká se zde otec s dcerou, která vznikla při otcově afektu, kdy znásilnil svou známou kvůi jedné větě. Ta věta také bude různé pojítko.

Kniha se mi líbila, narážky na komunismus i dnešní vládu a svět.

6.1.2015

Kniha, která se mi naprosto strefila do nálady. Příběh Vereny a Olivera nás nenechá chladným a tak moc si přejete, aby Láska nebyla jen slovo… Chvílemi mi to přišlo jako červená knihovna, ale nikdy to netrvalo tak dlouho, aby to začalo rušit. Autor vás nechá mít rád a soucítit i se záporáky, aby vám ve vteřině na to ukázal, proč těmi záporáky jsou. Kniha se četla moc hezky a vzbudila ve mě pocit, že v dnešní době a v mé situaci je Láska opravdu jen slovo…

21.10.2013
19.8.2008

Nejvíc se mi asi líbil krásný cynik Lord Henry a rozhovory s Doryanem. Společně se zabývají rozhovory na téma vášeň, morálka… Zda nechad uzdu své vášni nebo zachovat rozum. Mladý Doryan ve vášni řekne, že by chtěl, aby obraz stárl a on byl stále mlady, to se stane a na obrazu se odhaluje Doryanovo nitro.

19.8.2008

Příběh lásky na pozadí válečných událostí. Waltari perfektně rozvíjí poslední dny Cařihradu. Dozvíte se něco více o těchto historických událostech a ještě si příjemně počtete.

25.8.2008

Příběh polské dívky, která ve svém životě řeší plno voleb, zda se zapojit do partyzánského odboje, jestli má poslat na smrt svého chlapečka či holčičku, zda má žít s tyranem, který je psychicky nemocný a bere drogy a v neposlední řadě, zda s ním má umřít. Sophie svůj příběh vypráví muži, který se nedávno přestěhoval a je jí za souseda. příběh založený na skutečné události. Jestli jste citlivější jako já, tak vás to neuvěřitelně chytne za srdce.

« Předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37 Další »